[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۸
  • دوره جدید

سیم و کابل استاندارد بخریم ، روزنامه شیراز نوین

گروه بازرگانی مس کابل توزیع کننده انواع سیم وکابل استاندارد در استان فارس است. در این راستا سعی شده دست واسطه‌ها به منظور تعادل بخشی در قیمت‌ها قطع شود و امکان خرید مصرف کننده از نمایندگی‌ها افزون گردد. همچنین هدف اصلی این گروه تولیدی ارتقای کیفیت و استاندارهای لازم با هدف جلب نظر مشتریان و افزایش ضریب امنیتی سازه است. 
دراین رابطه خبرنگار شیرازنوین گفت‌وگویی اقتصادی داشت با دکتر ابراهیم بیرقی پناه، مدیر توسعه بازار گروه بازرگانی مس کابل تا با ضرورت‌های خرید‌های استاندارد و انتخاب‌های توأم با اطلاعات تخصصی بیشتر آشنا شویم. در ادامه مشروح این گفت‌وگو را با این استاد دانشگاه می‌خوانیم.
به گفته دکتر ابراهیم بیرقی پناه، در صنایع الکتریک فروش سیم و کابل از اهمیت بالایی برخوردار است. سیم و کابل به عنوان یک رسانا که جریان برق را از خود عبور می‌دهد محسوب می‌شود. امروزه فروش سیم و کابل‌های برق در بسیاری از فروشگاه‌های مربوط به لوازم الکتریکی صورت می‌گیرد. فروش سیم و کابل برق از اهمیت بالایی در صنعت مدرن برخوردار می‌باشد. خرید و فروش سیم و کابل ویژگی‌ها و نکات منحصر به فردی را دارد که افراد باید در این زمینه اطلاعات کافی را داشته باشند. 
توزیع سیم و کابل از اهمیت بالایی برخوردار است. گروه بازرگانی مس کابل سعی کرده است در زمینه توزیع انواع سیم و کابل بهترین فعالیت‌‌های خود را به جای بگذارد. 
چند نکته مهم خرید سیم و کابل
مدیر توسعه بازار گروه بازرگانی مس کابل درادامه خاطر نشان کرد: سیم و کابل مهم ترین بخش در طراحی هر سیستم ساختمانی است که انتخاب و خرید نامناسب آن می‌تواند خللی در ساختار ارتباطی ایجاد کند. بنابراین به هنگام انتخاب و خرید سیم و کابل‌های ساختمانی باید حتماً نکاتی را بدانید تا با انتخاب صحیح آن‌ها در فرایند طراحی بتوانید در هزینه و زمان خود صرفه جویی کنید. همچنین با توجه به اینکه انتقال برق در ساختمان بسیار وابسته به نقش سیم و کابل دارد، پس باید اصول اولیه در انتخاب و خرید این محصولات را بدانید تا از بروز حوادث پرخطر درسیستم‌های انتقال برق جلوگیری کنید. 
عامل‌هایی از جمله کیفیت فلز به کار رفته در هادی، پلیمرهای مصرفی که نقش لایه‌های عایقی را دارند بسیار مؤثر هستند.
برای انتخاب و خرید کابل‌ها قبل از هرچیز نیاز است تا نکات مهم و اصول خرید آن را بدانیم در اینجا به برخی از این نکات اشاره خواهیم کرد.
در انتخاب کابل‌های برق به دلیل اهمیت و وجود حساسیت‌های بالا لازم است تا نکات مهم انتخاب کابل‌های برق را بدانیم و در هنگام انتخاب و خرید تمامی آنها را در دستور کار خود قرار دهیم:
1. جریان مجاز کابل
جریان مجاز عبوری کابل‌ها به شکلی مشخص می‌شود که در هر نقطه ای از کابل، حرارت تولید شده در هادی‌های آن به خوبی به محیط اطراف انتقال پیدا کند.
دمای مجاز عایق در سطح هادی کابل‌های پی.وی.سی از ۷۰ درجه سانتی گراد نباید تجاوز کند.
جریان مجاز کابل هنگامی که کاملاً در داخل آب قرار گرفته باشد 1.15 برابر جریان در کابل قرار گرفته در خاک است. اما باید دقت کنید که وقتی بخشی از کابل در خاک یا هوای آزاد باشد، این قسمت‌ها تعیین کننده جریان عبوری از کابل هستند. 
2. جریان مجاز کابل‌ها بر حسب مسافت
3. چند رشته ای بودن کابل‌ها (تعداد رشته‌ها)
4. مقاومت الکتریکی کابل‌ها
5. افت ولتاژ کابل‌ها
6. جریان مجاز کابل‌ها بر حسب مسافت
7. قیمت کابل‌ها
8. دارا بودن نشان استاندارد
از جمله نکات مهم خرید کابل‌ها می‌باشند که باید به آن توجه کافی شود تا با توجه به کاربرد و میزان مصرف کابل بهترین انتخاب و خرید را داشته باشید.
محصولات:
انواع سیم و کابل ساختمانی 
انواع سیم و کابل‌های مخابراتی
انواع کابل‌های فرمان و شیلد 
کابل شبکه و کابل کواکسیال
کابل RG59  و ترکیبی (ویژه دوربین‌های مداربسته) 
مزایای راه‌اندازی دفتر
قیمت رقابتی و کیفیت بالا.
سهولت دسترسی برای مشتریان. زمان ارسال محصول و رساندن کالا به دست مشتری بسیار کم‌تر می‌باشد.
هدف ما فعالیت در استان فارس می‌باشد.
همکاری نزدیک تر با ارگان‌های دولتی، شرکت‌های خصوصی و واحد‌های صنفی الکتریکی در استان. 
ارائه خدمات بهتر به مشتریان با هر متراژ و رنگ بندی که مشتری درخواست می‌دهد کالا را دریافت می‌کند.
ارائه مشاوره لازم در زمینه محصولات. 
فروش حضوری و غیر حضوری.
قیمت سیم و کابل به چه عواملی بستگی دارد؟
مدیر توسعه بازار گروه بازرگانی مس کابل در پاسخ به این سؤال گفت: قیمت سیم و کابل با توجه به یک سری از پارامترهای مختلف مشخص می‌گردد. این افزایش قیمت با توجه به گران شدن فلزاتی مانند مس، آلومینیوم و آهن افزایش داشته است. به طور مثال قیمت سیم و کابل‌های برق آلومینیومی نسبت به قیمت کابل‌های برق مسی ارزان تر می‌باشد. به همین دلیل است که بسیاری از افراد سعی می‌کنند با استفاده از کابل‌های آلومینیومی، برق خود را هدایت کنند. این پایین بودن قیمت موجب شده تا در شبکه تقسیم برق از کابل‌های آلومینیومی بیشتر استفاده نمایند. لیست قیمت سیم و کابل با توجه به انواع و کاربرد آن‌ها بسیار متفاوت است. پارامترهایی که بر قیمت سیم و کابل تأثیرگذار می‌‌باشد، پارامترهایی چون ایرانی یا خارجی بودن سیم و کابل، نوع رسانا، قطر و کیفیت آن و دیگر پارامترهای ممکن می‌باشد.
سخن پایانی
دکتر بیرقی پناه در خاتمه یادآور شد: اگر بخواهیم به عنوان بحث پایانی در مورد فروش سیم و کابل نکاتی را ارائه کنیم، باید حول محور قیمت آن نیز صحبت کنیم. فروشندگان سعی کنند تا کالاهای خود را از مراکز توزیع کننده دست اول سیم و کابل تهیه نمایند تا هزینه کمتری را برای تهیه این نوع از کالاها صرف نمایند. مطمئناً خرید از واسطه‌ها قیمت خرید شما را بالاتر می‌برد. در کل باید گفت که در زمان فروش سیم و کابل به خریدار، سعی کنید که به او مشاوره‌های لازم را بدهید تا بتواند بهترین کالا را انتخاب نماید. 
...............................
گروه بازرگانی مس کابل 
شیراز- خیابان قاآنی کهنه- مجتمع تجاری آذین 
تلفن: 09128880190 
      09164470925

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی