[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

خروج از رکود صنعتی ، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس: پیش‌بینی 
درآمد ۴هزار میلیارد تومانی از حقوق دولتی معادن
خروج از رکود صنعتی 

فیروزی: با افزایش سهم وزارت صمت از بودجه سال آینده می‌توان 
به ارتقای صنعت و تولید امید بیشتری داشت

به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه بودجه وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال جاری حدود ۴۶ درصد رشد دارد، گفت: حدود یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بابت هزینه‌های جاری وزارت صمت در بودجه سال آینده پیش بینی شده است.
حجت اله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره لایحه بودجه سال 1400، گفت: منابع بودجه عمومی دولت در لایحه بودجه سال 1400 حدود 929 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده که 841 هزار میلیارد تومان منابع عمومی و 88 هزار میلیارد تومان منابع اختصاصی است.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حدود یک هزار و 800 میلیارد تومان بابت هزینه‌های جاری وزارت صمت در بودجه سال آینده پیش بینی شده است، توضیح داد: این عدد بیانگر رشد 46 درصدی بودجه وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به سال جاری است؛ با افزایش سهم وزارت صمت از بودجه سال آینده می‌توان به ارتقای صنعت و تولید امید بیشتری داشت.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه بودجه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و مؤسسات غیرانتفاعی نیز در سال آینده حدود ۱,۵۶۱ هزار میلیارد تومان است، افزود: فاینانس پیش بینی شده در لایحه مذکور حدود 30 میلیارد دلار پیش بینی شده است.
وی با بیان اینکه قیمت هر بشکه نفت در سال آینده حدود 40 دلار با نرخ ارز 11 هزار و 500 تومانی در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: صادرات نفت روزانه نیز 2 میلیون و 300 هزار بشکه پیش‌بینی شده و درآمدهای حاصل از صادرات نفت در سال آینده 199 هزار میلیارد تومان است.
به گفته سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس براساس لایحه بودجه سال 1400 درآمدهای مالیاتی247 هزار میلیارد تومان، هزینه‌های عمرانی 104 هزار میلیارد تومان و فروش اوراق قرضه 125 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی