[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۰
  • دوره جدید

بهترین گیاه برای تصفیه هوای خانه و محل کار ، روزنامه شیراز نوین

گیاهان خانگی هوای سمی و کثیف داخل منزل را جذب می‌کنند و باعث می‌شوند کیفیت هوایی که در منزل تنفس می‌کنیم افزایش پیدا کند.
به گزارش نمناک، آیا به دنبال راهکارهایی هستید که هوای سمی و کثیف داخل منزل را کاهش دهید؟ سموم مختلف در هوا دیده نمی‌شوند اما جزو آسیب زننده ترین‌ها هستند. خوشبختانه گیاهانی هم وجود دارد که می‌توانند کیفیت هوا را افزایش دهند و سموم را از بین ببرند که در این قسمت بهترین گیاهان برای تصفیه هوای داخل خانه به شما معرفی خواهیم کرد. 
برخی از گیاهان آپارتمانی باعث تمیز شدن و تصفیه هوای خانه شده و باعث می‌شوند تا هوایی که نفس می‌کشید سرشار از سلامتی باشد. این گیاهان خانگی هوای آلوده آلاینده‌های شیمیایی را به خود جذب می‌کنند پس لازم است در این روزها با این گیاهان بیشتر 
آشنا شوید.
1. گیاه پوتوس لوکژ
این گیاه به پوتوس طلایی هم معروف است. پرورش آن در خانه بسیار راحت است و رنگ‌های بسیار مختلفی دارد و با میزان آبدهی مناسب رشد خوبی خواهد داشت.
2. نخل ققنوس
نخل ققنوس پرورش بسیار آسانی دارد و می‌تواند بین 1متر و نیم تا 3 متر رشد داشته باشد.
3. لی لی صلح
لی لی صلح رشد بسیار سریعی دارد و مراقبت از آن راحت است. برگ‌های سبز براقی دارد و در مناطقی با نور کمتر رشد آن بهتر است. لیلی صلح برای از بین بردن هر سه ترکیب متداول آلی فرار فرمالدئید، بنزن و تری کلرواتیلن در هوا به کار می‌رود و با تولوئن و زایلن مبارزه می‌کند؛ بنابراین گیاهی مفید برای تصفیه هواست. این گیاه برای انسان و حیوانات خانگی سمی می‌باشد.
4. فیلودندرون
این گیاه معروف با برگ‌های قلبی شکل برای محیط داخل خانه بسیار عالی است و به مقدار متعادلی آب و نور غیرمستقیم نیاز دارد.
5. گیاه عنکبوت
گیاه عنکبوت نیاز به نور غیرمستقیم دارد و می‌تواند تحت هر شرایطی رشد خوبی داشته باشد و نگهداری از آن راحت است. گیاه عنکبوتی با آلاینده‌هایی مانند بنزن، فرمالدئید، مونوکسید کربن و زایلن مبارزه می‌کند. در محیط‌های که مونوکسید کربن انباشته این گیاه را در آشپزخانه یا در نزدیکی شومینه، نگه دارید.
6. گل داوودی
این گیاه ظاهر بسیار خوبی را در محیط داخل خانه ایجاد می‌کند، هوا را تمیز می‌کند و شکوفه‌های رنگی بسیار زیبا دارد و از نور غیر مستقیم و آب ولرم لذت می‌برد. گل داودی مواد سمی مانند بنزن، فرمالدئید، زایلن، آمونیاک و تولوئن را تصفیه می‌کند، اما این گیاه سمی است بنابراین مواظب حیوانات خانگی و کودکان باشید.
7. فیکوس الاستیکا
این گیاه از کشور هند آمده است. عاشق نور است و به خوبی هوای منزل را تصفیه می‌کند. در تابستان نیز باید هفته ای یک بار به آن آب داد و در گلدان‌های کوچک هم رشد بسیار خوبی دارد.
ادامه دارد...

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی