[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

آموزش کیک آمبره، روزنامه شیراز نوین

آمبره به گستره ای از رنگ‌ها گفته می‌شود که به شکلی یکنواخت از یک رنگ تیره به رنگی روشن یا برعکس تغییر پیدا کند. شاید با آمبره ناخن یا رنگ موی آمبره آشنا باشید. اما آیا کیک آمبره را هم می‌شناسید؟ چرا از این ایده زیبا در آشپزی استفاده نکنیم؟ اگر فکر می‌کنید تهیه کیک آمبره سخت است و زحمت دارد، در واقع هم درست فکر می‌کنید و هم غلط. تهیه چنین کیکی روش‌های مختلفی دارد. بعضی روش‌ها زحمت بیشتری دارند و باید ساعت‌ها برایشان وقت بگذارید. اما بعضی روش‌ها هم نسبتاً ساده هستند. به طور خلاصه باید بگویم هر کسی می‌تواند با کمی حوصله و دقت و با انتخاب روش مناسب کیک آمبره درست کند. اما بهتر است روش را بسته به سطح آشپزیتان انتخاب کنید. مثلاً اگر مبتدی هستید به هیچ وجه سراغ روش‌های پر دردسر مثل کیک فوندانت یا کیک چند طبقه نروید. کیک آمبره ساده یا کیک بدون خامه روش‌های مناسبی برای شروع کار هستند.
کیک آمبره چیست؟
کیکی است که در آن از درجات مختلف یک رنگ استفاده شده و رنگ‌ها طوری کنار هم قرار گرفته اند که طیف تیره و روشن آن را به خوبی نشان می‌دهند. البته گاهی از رنگ‌های مختلف نزدیک به هم نیز استفاده می‌شود. مثلاً ممکن است از رنگ زرد روشن، نارنجی و صورتی در کنار هم استفاده شود. مهم این است که محو شدن یک رنگ و ظاهر شدن رنگ دیگر به خوبی انجام گیرد تا تزئین جذابی برای کیک ایجاد شود. آمبره تنها یکی از روش‌های تزیین کیک با خامه نیست. بلکه می‌توانید کیک آمبره را با باترکریم یا فوندانت هم تهیه کنید. اما اجازه دهید بقیه نکات را در 8 روش تزئین کیک آمبره برای شما خلاصه کنم.
1. کیک آمبره ساده
در ساده ترین روش تهیه کیک آمبره، شما برای تزئین کیک فقط نیاز به خامه یا باتر کریم و یک رنگ خوراکی دارید. خامه را به سه یا چهار قسمت مساوی تقسیم کنید و در کاسه‌های جداگانه بریزید. یکی از ظرف‌ها را درست نزده نگه دارید. خامه موجود در کاسه‌های دیگر را با چند قطره رنگ خوراکی رنگ کنید. به طوری که یکی از دیگری تیره تر باشد. حالا هر رنگ خامه را در یک قیف متصل به ماسوره گرد بزرگ بریزید. کیک را روی گردون کیک قرار دهید و با یک لایه نازک خامه یا باترکریم ساده بپوشانید. سطح آن را کاملاً صاف کنید. حال از پایین شروع کنید. با خامه تیره دور تا دور کیک را بپوشانید. بعد یک رنگ روشن تر و روشن تر. به همین ترتیب تا سفید ادامه دهید.
محو کردن یا نکردن با کاردک به اختیار شماست. در ضمن می‌توانید سطح کیک را با یک رنگ خامه تزئین کنید یا این در این قسمت هم طرح آمبره را ایجاد کنید.
2. آمبره بدون خامه
این روش با سایر روش‌ها تفاوت دارد. در این روش نیازی به خامه یا هیچ نوع فراستینگ دیگری نیست. کافی است مایه کیک وانیلی را به سه قسمت تقسیم کنید. یکی از سه قسمت را با مقداری کاکائو مخلوط کنید تا به رنگ قهوه ای روشن دربیاید. بخش دیگر را با مقدار بیشتری کاکائو مخلوط کنید تا قهوه ای تیره شود. به بخش سوم کاکائو اضافه نکنید. حال رنگ تیره را در قالب بریزید و سطحش را صاف کنید. این کار را با دو لایه دیگر تکرار کنید. از این ساده تر نمی‌شود. در ضمن در این روش فرقی نمی‌کند از چه قالبی استفاده کنید. دیگر ضرورت ندارد قالب کیک گرد باشد. پس هر کسی با هر امکاناتی می‌تواند این کیک را تهیه کند.
3. کیک آمبره طرح‌دار
این روش درست مثل روش اول است. با این تفاوت که باید کار با قیف و ماسوره را خوب بلد باشید. کار سختی نیست. ولی نیاز به کمی تمرین دارد. این روش از یک نظر راحت تر از روش اول است. دیگر نیازی به استفاده از کاردک و محو کردن لایه‌ها نیست. اینکه از چه طرح ماسوره ای استفاده کنید و به چه شکل شکوفه بزنید یا طرح بدهید کاملاً به انتخاب شماست. در اینجا سه مدل از روش‌های رایج را به شما نشان می‌دهیم. ولی انتخاب‌های شما نامحدود است. پس وقتی راه افتادید و حرفه ای شدید می‌توانید با خلاقیت خود بی نهایت کیک آمبره متفاوت خلق کنید.
طرح دکمه‌ای
این طرح خیلی خیلی ساده است و فقط نیاز به ماسوره گرد بزرگ داره.
کیک آمبره موجی
با ماسوره ستاره ای می‌توانید طرح موج را روی کیک ایجاد کنید. بهتر است از قبل روی کاغذ روغنی تمرین کنید.
آمبره گل
یکی از رایج ترین روش‌های تزیین کیک آمبره این است که با ماسوره ستاره ای و حرکت چرخشی دست، طرح گل را ایجاد کنید. این روش هم بسیار ساده است اما نیاز به کمی تمرین دارد.
4. کیک آمبره شکلاتی
برای تهیه کیک آمبره حتماً لازم نیست از رنگ خوراکی استفاده شود. از پودر کاکائو هم می‌توانید استفاده کنید. کرم روی کیک را با مقادیر مختلف پودر کاکائو مخلوط کنید تا چند رنگ بین سفید تا قهوه ای تیره داشته باشید. سپس کیک را به یکی از روش‌های گفته شده به دلخواه تزئین کنید.
5. کیک آمبره قلبی
می‌خواهم یکی دیگر از روش‌هایی که خیلی خیلی ساده است به شما معرفی کنم. این بار لازم نیست کل کیک را با کرم رنگی بپوشانید. پس هم مواد کمتری لازم دارد و هم زحمت کمتری. ایجاد طرح قلب روی کیک خیلی ساده است و فقط نیاز به یک ماسوره گرد ساده دارد. از پایین یا بالای کیک شروع کنید. یک ردیف قلب با رنگ تیره بزنید. ردیف بعدی کمی روشن تر و ردیف بعدی باز هم روشن تر.
6. کیک آمبره با فوندانت
شاید این مدل را کمتر دیده باشید. ولی با فوندانت هم می‌شود طرح آمبره را ایجاد کرد. کافی است خمیر فوندانت را چند قسمت کرده و با رنگ خوراکی به رنگ‌های دلخواه دربیاورید. هر خمیر را پهن کنید و به شکل یک نوار باریک برش بزنید. سپس نوار‌ها را به ترتیب رنگ مثل دامن چین دار دور تا دور کیک بچسبانید.
7. کیک تمام آمبره
فراموش نکنید خود کیک هم می‌تواند از لایه‌های رنگی تشکیل شده باشد. یعنی می‌توانید چند کیک گرد هم اندازه تهیه کنید. در مایه هر کدام به مقدار کافی رنگ خوراکی اضافه کنید تا کیک‌های شما رنگ‌های مختلفی داشته باشند. سپس آنها را به ترتیب تیرگی و روشنی روی هم قرار دهید.
8. کیک آمبره چندطبقه
کیک‌های چند طبقه مثل کیک عروسی هم می‌توانند آمبره باشند. در این حالت می‌توانید هر طبقه از کیک را با یک رنگ کرم (یا خامه) تزئین کنید. حتی می‌توانید هر کیک را با طرح متفاوتی تزئین کنید. در این تصویر می‌بینید که کیک آمبره بنفش با طرح‌های مختلف تزئین شده که در کنار یکدیگر منظره بسیار جالبی ایجاد کرده اند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی