[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

میزبانی لیگ برتر مقدمه‌ای برای میزبانی آسیاست، روزنامه شیراز نوین

     میثم محجوبی- شیرازنوین
شهر صدرای شیراز از روز چهارشنبه (فردا) میزبان مرحله برگشت لیگ برتر هندبال آقایان کشور خواهد بود. تیم نیروی زمینی شهید شاملی کازرون نماینده فارس در این رقابت‌هاست. این تیم در مرحله رفت که در تهران برگزار شد، صدرنشین مقتدر رقابت‌ها لقب گرفت و فردا نخستین دیدار مرحله برگشت را در برابر تیم پرسپولیس بهبهان برگزار خواهد کرد.
رئیس هیئت هندبال استان فارس در خصوص اینکه چه شد میزبانی این رقابت‌ها به فارس رسید، گفت: با توجه به اینکه استان فارس در آینده ای نزدیک میزبان مسابقات قهرمانی هندبال جوانان آسیا خواهد بود و این تورنمنت یکی از مهم‌ترین مسابقاتی است که در سال 1400 توسط کشور ما میزبانی خواهد شد، هیئت هندبال استان فارس با تأیید اداره ورزش و جوانان استان تصمیم گرفت میزبانی دور برگشت مسابقات لیگ برتر هندبال آقایان را متقبل شود تا کم و کاستی‌های احتمالی شیراز در میزبانی یک دوره مسابقات مهم نمایان شود. نقاط ضعف و قوت شناخته شود و بتوانیم با رفع آنها، ان‌شاءالله میزبانی جوانان آسیا را با شایستگی برگزار کنیم و سبب سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در جوامع بین المللی باشیم.
رضا غلامشاهی که در برنامه زنده تلویزیونی ورزش فارس حضور داشت، ادامه داد: هیئت هندبال استان فارس با گرفتن این میزبانی هدف‌های دیگری را نیز مد نظر دارد. یکی اینکه برگزاری مسابقات لیگ برتر که بزرگترین سطح برگزاری مسابقات یک رشته ورزشی در کشور محسوب می‌شود، یک افتخار برای استان فارس محسوب می‌شود. مهم تر از آن، حضور یک نماینده از فارس به نام تیم شهید شاملی کازرون است که در مرحله رفت رقابت‌ها 4 پیروزی در 4 مسابقه به دست آورده و با یک بازی کمتر در صدر جدول قرار دارد و برخورداری از امتیاز میزبانی در مرحله برگشت می‌تواند شانس این تیم برای قهرمانی را بیش از پیش افزایش دهد. جا دارد در همین جا از تمامی بازیکنان، مربیان، مدیرعامل و مالک باشگاه تشکر کنم. می‌دانید که در تیم داری در این شرایط سخت اقتصادی و کرونایی بسیار سخت است، دل شیر می‌خواهد و علاقه زیاد به جوانان این مرز و بوم.
وی افزود: با توجه به اینکه میزبان مسابقات جوانان آسیا هستیم و قرار است آن مسابقات در سالن پوریای ولی دانشگاه آزاد صدرا برگزار شود، ما مسابقات لیگ برتر را هم در همان سالن برگزار می‌کنیم که یک سالن بسیار خوب به شمار می‌رود که کیفیت نور، کفپوش و رختکن آن در سطح عالی قرار دارد. باید در این زمینه تشکر کنم از آقایان دکتر کاوه پیشقدم، دکتر سلطانی، دکتر قائدی و دکتر یزدان پناه که همکاری خوبی با ما داشتند و امیدواریم بتوانیم به کمک این عزیزان و سایر دوستان، میزبان شایسته ای برای مسابقات لیگ برتر باشیم.
غلامشاهی در خصوص مشکلاتی که برای تیم هندبال بانوان کربنات سدیم کاوه فیروز آباد به وجود آمد نیز توضیحاتی داد و گفت: نماینده فیروزآباد تنها تیمی بود که وقتی از تهران برگشت، هیچ یک از بازیکنانش به کرونا مبتلا نبودند. اما در مدت اخیر شرایط فیروزآباد قرمز شد اما متأسفانه چون به‌خاطر فاصله زمانی اندک دو مرحله مسابقات، نمی‌توانستند تمرینات را تعطیل کنند، در تستی که اخیراً گرفته شد مشخص شد که 35 درصد بازیکنان این تیم به کرونا مبتلا شده اند. ما هم هتل شرکت نفت را به کمک آقای مهندس خسروی مدیرعامل تیم برای بازیکنان تهیه کرده بودیم و هم وسیله نقلیه برای رفت آنها به مشهد اما در دقیقه نود این اتفاق افتاد و برای این تیم مشکل ایجاد شد. مدارک هم آماده است برای ارسال به فدراسیون و منتظر خواهیم بود تا کمیته انضباطی تصمیم خود برای حضور یا عدم حضور تیم کربنات سدیم در مرحله بعدی را به ما اعلام کند.
به گزارش شیرازنوین، روز یکشنبه قرعه کشی لیگ دسته اول هندبال نیز به صورت مجازی برگزار شد و سه تیم فارسی حاضر در رقابت‌ها رقبای خود را شناختند. غلامشاهی در این ارتباط گفت: این برای اولین بار است که استان فارس در مجموع رقابت‌های لیگ برتر و لیگ دسته اول، دارای سه تیم در سطح کشور است که فکر می‌کنم در این ایران هم ما تنها استانی هستیم که این همه تیم در سطح بالای کشور داریم. این نشان از پتانسیل بالای هندبال فارس دارد. 
بیست و چهار تیم در لیگ دسته اول هندبال حضور دارند و تیم‌هایی از شهرستان‌های لارستان، جهرم و مرودشت نمایندگان فارس در این رقابت‌ها خواهند بود. 
شهرداری جهرم در گروه نخست رقابت‌ها با تیم‌های نفت امیدیه، پاسارگادشهرکرد، کرمانشاه، ثامن الحجج اراک و هیئت هندبال بانه هم گروه است.
تیم تخت جمشید در گروه دوم رقابت‌ها به مصاف تیم‌های ایران زمین فردوس، فولاد مبارکه سپاهان ب، سبزوار، بیرثانیه ارومیه و نماینده قزوین خواهد رفت.
تیم شورا و شهرداری لارستان نیز در گروه سوم با تیم‌های میناب، خرم آباد، دانشگاه آزاد حاتم یزد رعد پدافند و آروین مهر شهرکرد دیدار خواهد کرد.
در گروه چهارم این رقابت‌ها هم تیم‌های درخشان کویر گرمسار، آریا ترکان مراغه، قنات زارچ، شهرداری ساوه، فراز بام خاییز دهدشت ب و بهنام زاهدان حضور خواهند داشت.
اما برنامه کامل رقابت‌های لیگ برتر هندبال در مرحله برگشت که از فردا در سالن پوریای ولی دانشگاه آزاد اسلامی شهر صدرا برگزار خواهد شد، به شرح زیر است: 
چهارشنبه 19 آذرماه 1399- گروه یک
ساعت 13: نیروی زمینی شهید شاملی کازرون - پرسپولیس بهبهان، ساعت 16: ذوب آهن اصفهان - پاس ناجا قم، ساعت 19: ستارگان دشتستان - نفت و گاز گچساران
پنجشنبه 20 آذرماه 1399 - گروه دو
ساعت 13: فرازبام خائیز دهدشت - کیمیا کاشت کردستان، ساعت 16: مس کرمان - پرواز هوانیروز، ساعت 19: زغال سنگ طبس - فولاد سپاهان اصفهان
جمعه 21 آذرماه 1399 - گروه یک
ساعت 13: پرسپولیس بهبهان - پاس ناجا قم، ساعت 16: نیروی زمینی شهید شاملی کازرون - ستارگان دشتستان، ساعت 19: نفت و گاز گچساران - ذوب آهن اصفهان
شنبه 22 آذرماه 1399 - گروه دو
ساعت 13: کیمیا کاشت کردستان - پرواز هوانیروز، ساعت 16: فرازبام خائیز دهدشت - زغال سنگ طبس، ساعت 19: فولاد سپاهان اصفهان - مس کرمان
یکشنبه 23 آذرماه 1399 - گروه یک 
ساعت 13: پاس ناجا قم - نفت و گاز گچساران، ساعت 16: ستارگان دشتستان - پرسپولیس بهبهان، ساعت 19: ذوب آهن اصفهان - نیروی زمینی شهید شاملی کازرون
دوشنبه 24 آذرماه 1399 - گروه دو
ساعت 13: پرواز هوانیروز - فولاد سپاهان اصفهان، ساعت 16: زغال سنگ طبس - کیمیا کاشت کردستان، ساعت 19: مس کرمان - فرازبام خائیز دهدشت

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی