[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

تمایل دانش‌آموزان به شاخه نظری و تجربی ، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری- گروه خبر 
 معاون آموزشی متوسطه اداره کل آموزش و پرورش فارس مهم ترین دغدغه در امر آموزش متوسطه را تمایل بیش از 60 درصد دانش آموزان به ادامه تحصیل در شاخه نظری و تجربی دانست.
رسول قانونی بابیان اینکه امروزه انتخاب رشته فنی و حرفه ای مختص دانش آموزانی است که از ذوق و نبوغ مهارتی برخوردار هستند، گفت: با توجه به نیازها و شرایط بازار کار در آینده، بهتر است خانواده‌ها فرزندان خود را به سمت انتخاب رشته‌های فنی حرفه ای و هنرستانی سوق دهند تا در آینده بتوانند پس از فارغ التحصیلی از مدارس یا دانشگاه‌ها در امر تولید و بازار کار فعالیت داشته باشند.
وی با بیان اینکه امروزه شاهد هستیم که بیش از 60 درصد دانش آموزان در دوره متوسطه دوم رشته‌های نظری و تجربی را انتخاب می‌کنند و چه بسا نتوانند در این رشته موفق هم شوند. گفت: لازم است خانواده‌ها و مربیان و مشاوران مدارس در برنامه ریزی‌های خود دانش آموزان را با تمامی رشته‌های فنی، مهندسی، تجربی و علوم انسانی آشنا کنند تا در انتخابشان با دقت و اطلاعات کافی تصمیم گیری نمایند.
وی افزود: در سال جاری نیز با برنامه ریزی‌های صورت گرفته روند رو به رشدی در هدایت دانش آموزان به سمت ادامه تحصیل در رشته‌های فنی و حرفه ای و کاردانش صورت گرفته است.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس با اعلام اینکه فراهم سازی بسترهای متنوع آموزشی در هدایت کردن دانش آموزان به شاخه‌ها و رشته‌های مختلف تحصیلی فنی و حرفه ای و کاردانش از جمله اقدامات صورت گرفته توسط آموزش و پرورش استان است، گفت: برابر برنامه ششم توسعه باید 50 درصد دانش آموزان در دوره دوم متوسطه به شاخه فنی حرفه ای هدایت بشوند؛ این در حالی است که در فارس تا کنون 34 درصد آنان شاخه‌های فنی حرفه ای را انتخاب نموده اند.
قانونی کیفیت بخشی آموزش‌ها و تجهیز مدارس، کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها و همچنین تقویت و توسعه پژوهش سراهای دانش آموزی استان را از جمله راهکارهای رسیدن به اهداف تعیین شده در برنامه ششم توسعه دانست و افزود: طبعاً جهت رسیدن به اهداف این برنامه نیازمند حمایت خانواده‌ها و کادر آموزشی هستیم تا بتوانیم علاوه بر اینکه دانش آموزان را به سایر رشته‌ها سوق می‌دهیم، از این طریق بتوانیم زمینه‌های اشتغال آنان را پس از فارغ التحصیلی فراهم کرده باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی