[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

اگر زیاد «نارنگی» بخورید چه بلایی سرتان می‌آید ، روزنامه شیراز نوین

و بیوتکنولوژیک الگا گریگوریان اظهار کرد: احتمال دارد که مصرف نارنگی برای مبتلایان به آلرژی و افرادی که از چاقی، دیابت یا بیماری‌های دستگاه گوارش رنج می‌برند مضر باشد.
به گزارش بهداشت نیوز، پزشک علوم تغذیه و استاد مرکز تحقیقات فدرال تغذیه و بیوتکنولوژیک الگا گریگوریان اظهار کرد: احتمال دارد که مصرف نارنگی برای مبتلایان به آلرژی و افرادی که از چاقی، دیابت یا بیماری‌های دستگاه گوارش رنج می‌برند مضر باشد.
او افزود: در نارنگی مقدار زیادی فروکتوز است که به واسطه آن سرشار از کربوهیدرات‌های ساده هستند و به سرعت جذب می‌شوند. این نوع از مرکبات به خاطر بوی خود روی سیستم عصبی تأثیر گذاشته و باعث بهبود روحیه می‌شوند. در عین حال باید در مصرف نارنگی تعادل را رعایت کرد و همچنین افرادی که دیابت یا اضافه وزن دارند از خوردن آن به طور کامل امتناع کنند. نمی‌توان بیشتر از دو عدد در روز نارنگی خورد و باید دانست که این محدودیت برای همه به خصوص کودکان وجود دارد.
کسانی که آلرژی دارند ممکن است مصرف بیش از اندازه مرکبات باعث ایجاد کهیر، تشدید آلرژی یا حتی خفگی شود. همچنین کسانی که بیماری‌های معده و روده دارند ممکن است با خوردن زیاد نارنگی بیماری‌شان تشدید شود؛ بنابراین مصرف نارنگی برای این افراد 
خطرناک است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی