[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

معاون اجتماعی سپاه فجر فارس: ورود مردم به بحران‌های اجتماعی حلال مشکلات است ، روزنامه شیراز نوین

جلسه مسئولین اجتماعی نواحی سپاه استان فارس و فعالان محلی از طریق سامانه تصویری مجازی برگزار شد. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی معاونت اجتماعی سپاه فجر استان فارس، در این جلسه سرهنگ پاسدار محمدجعفر دوستدار معاون اجتماعی سپاه فجر استان فارس به تشریح آخرین تدابیر، سیاست‌ها و برنامه‌های معاونت اجتماعی پرداخت.
سرهنگ دوستدار با اشاره به گستره وسیع آسیب‌های اجتماعی، فراگیری و تنوع آن گفت: برای مقابله با این حجم از آسیب راهی جز استفاده از نسخه دوران دفاع مقدس نداریم و سرنوشت جنگ بعد از ورود مردم به صحنه تغییر کرده و امروزه هم راه برون رفت از این معضلات اجتماعی ورود واقعی مردم به این عرصه است.
معاون اجتماعی سپاه فجر با بیان اینکه کار مقابله با آسیب‌های اجتماعی باید مردم محور، مسئله محور و مسجد و منزل محور انجام شود، افزود: جنگ فراگیر، دفاع فراگیر و خانه به خانه و اصطلاحاً موزائیکی را طلب می‌کند.
دوستدار نسخه مردمی و آزمایش شده دوران دفاع مقدس را نسخه اصلی و بی بدیل مقابله با آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: همانطور که در دفاع مقدس هر کس به وسع خود سهمی را ایفا نمود، امروز هم در جنگ پیچیده جدید می‌تواند خانه‌ها، مساجد و محله‌ها به کانون‌های دفاع از حریم خانواده تبدیل شود و وضعیت آسیب‌های اجتماعی و در رأس آنها طلاق و اعتیاد زیبنده نیست و هرکس باید سهم خود را در بهبود وضعیت ایفا نماید.
وی غفلت از موضوع پیشگیری را عامل اصلی چنین وضعیتی دانست و گفت: وقتی فرزندی در خانواده بیش از پنج سال است مواد مصرف می‌کند و خانواده هنوز متوجه نشده، نشانه بارز عدم آگاهی خانواده از این موضوعات است و لازم است نهضت فراگیر مهارت افزایی برای پیشگیری از اعتیاد و طلاق آغاز شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی