[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

مشکلات شهر جویم با حضور نماینده لار، خنج، گراش و اوز پیگیری شد ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش خبرنگار شیراز نوین از جویم، اولین نشست خبری نماینده مردم شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش و اوز با اصحاب رسانه و خبرنگاران ۴ شهرستان حوزه انتخابیه در سالن اجتماعات شهرداری جویم برگزار شد.
طی این نشست مسائل و مشکلات شهر جویم از جمله وضعیت بیمارستان، جاده جویم- خرده دره، بند خاکی بهمنی و تکمیل روشنایی و چمن مصنوعی ورزشگاه شهدای جویم مطرح گردید.
حسین زاده نماینده مردم شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش و اوز در پاسخ به سؤالات مطرح شده مشکلات شهر جویم بیان داشت: بیمارستان جویم که کد ماده ۲۳ اخذ شده و اکنون در ردیف پیوست ۲۰ می‌باشد، یعنی طرح‌های مطالعاتی (ردیف ۲۰) و وقتی به جدول ۱۹ برسد به معنای خارج شدن از مطالعه و قرار گرفتن ردیف بودجه می‌باشد که انصافاً پیگیری‌هایی از طرف مجموعه دانشکده علوم پزشکی، فرماندار ویژه لارستان و رئیس سازمان برنامه و بودجه شده و بنده نیز طی جلسه ای با سازمان مذکور جهت تسریع این امر پیگیری نمودم که در ردیف بودجه قرار گیرد. این پروژه حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که اگر خیرین پای کار نباشند با بودجه دولتی پروژه زمان بر می‌شود و طول خواهد کشید.
در خصوص محور جویم- خرده دره نیز نامه نگاری و پیگیری صورت گرفته که ان شاء الله بتوانیم اعتبار کسب کنیم. هرچند که بسیاری از پروژه‌ها را نمی‌توان به امید بودجه دولت انجام داد. وی در ادامه افزود: بند خاکی که پیگیر هستیم و روشنایی و چمن مصنوعی که در سفر استاندار به روستای کاریان نیز مطرح گردید و با توجه به تخصیص اخذ شده از وزارت نفت امیدواریم این مورد تا پایان سال انجام پذیرد. نماینده مردم چهار شهرستان در پایان اظهار داشت: برای اینکه حقانیت نماینده ثابت شود و اگر در مقام پاسخگویی برآیم باید بگویم: عادت بد منطقه جنوب فارس دیده تنگی است و چرا تفکرات ما نباید فرامنطقه ای باشد؟ بنده تا کنون هیچ نامه ای در خصوص ارتقای دانشکده علوم پزشکی گراش یا دیگر مسائل انجام نداده ام. مردم لارستان مردم شریف و نجیبی هستند و من با مردم لار مشکلی ندارم، اما برخی مسئولین که باعث عقب افتادگی لارستان شده اند این مسائل را مطرح می‌کنند که مثلاً نماینده به فکر زادگاه و شهرستان خود می‌باشد؛ در حالی که بنده با هدف و ایده کار می‌کنم و در فضای مجازی و برخی نشریات آماج حملات قرار می‌گیرم. اگر نماینده مبلغی را به شهر خود اختصاص دهد مورد توهین واقع می‌شود. فضای مجازی و عمومی جامعه را با این حرف‌ها مسموم می‌کنند. من انتظار تشکر ندارم؛ چون وظیفه خود را انجام می‌دهم. بایستی دست به دست هم داد و با همدلی و نه همزبانی پیش رویم؛ هرچند ۴ شهرستان مشکلاتی دارد اما در روستاها مشکلات زیاد است و وقتی از نزدیک شاهد مشکلات آنان باشیم واقعاً باعث اندوه و درد فراوان است و اشک از چشمان سرازیر می‌شود. ما آمدیم کار کنیم؛ وقتی می‌بینیم مثلاً خنج ظرفیت انرژی دارد، چرا پروژه ای که کلید می‌خورد مسئولین آن را وتو می‌کنند؟ ما ادعا داریم که بندر لنگه و بستک، لامرد، مهر، گله‌دار و حتی ابوموسی جزو ما بوده، چرا از ما جدا شدند؟ چرا تفکرات ما فرامنطقه‌ای و بزرگ نیست؟ همین کارها باعث عقب ماندگی شده است. پروژه آب بیرم کلید خورده، به جای اینکه بگویند این کار انجام شده، دیده تنگی دارند. ما خود را مسئول می‌دانیم و از تمام کسانی که همکاری می‌کنند کمال تشکر دارم. لازم به ذکر است پیش از این نشست خبری روستاهای تابعه بخش جویم (چاه گزی-منصورآباد) مورد بازدید حسین زاده و هیئت همراه قرار گرفت که مسائلی از جمله تأمین اعتبار جهت سد روستا، پیگیری آسفالت معابر، پیگیری مشکل تأمین آب چاه گزی، احداث چمن مصنوعی، پیگیری درمانگاه شبانه روزی، تأمین قیر رایگان جهت آسفالت معابر روستای منصورآباد بررسی گردید و همچنین طی بازدید از ورزشگاه شهدای جویم از نزدیک در جریان مسائل و کمبودهای این مرکز قرار گرفت که در حاشیه آن نونهالان و نوجوانان ووشو کار به اجرای حرکات نمایشی پرداختند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی