[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

پیام تبریک ۴ چهره جهانی به شهردار شیراز، روزنامه شیراز نوین

 مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز گفت: دبیرکل متروپلیس، دبیرکل سازمان جهانی شهرهای هوشمند پایدار، دبیر کل مجمع شهرداران آسیایی و شهردار پچ در پیام‌های جداگانه ای انتخاب حیدر اسکندرپور شهردار شیراز را به عنوان عضو هیئت مدیره انجمن کلان شهرهای مهم جهان (متروپلیس) تبریک گفتند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، حمید جورکش افزود: شهردار شیراز در سیزدهمین کنگره جهانی متروپلیس که به صورت مجازی و به میزبانی گوانگجو (کشور چین) برگزار شد، با رأی اعضای حاضر در این نشست عضو هیئت مدیره انجمن کلان شهرهای مهم جهان (متروپلیس) شد.
وی با اشاره به دریافت پیام تبریک از دبیرکل متروپلیس اضافه کرد: در بخشی از پیام تبریک اکتاوی دلا وارگا آمده است که «برای متروپلیس باعث افتخار است که می‌تواند روی شیراز به عنوان عضو هیئت مدیره در دوره زمانی 2021 تا 2023 حساب کند و رابطه بین شیراز و متروپلیس برای ما حائز اهمیت است». مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: در بخشی از پیام تبریک کیونگ یول لی دبیرکل سازمان جهانی شهرهای هوشمند پایدار نیز که برای شهردار شیراز ارسال شده آمده است «صمیمانه امیدوارم همکاری‌های فی ما بین استمرار داشته باشد و اطمینان می‌دهم سازمان جهانی شهرهای هوشمند پایدار از اقدامات شما کاملاً حمایت خواهد کرد». جورکش درخصوص پیام دبیرکل مجمع شهرداران آسیایی نیز گفت: بخشی از پیام گشتاسب مظفری عبارت است از «بر این باورم که شما بر اساس تجارب و توانمندی‌های خود، شایسته دریافت این رأی اعتماد بوده اید و به یاری خداوند در ایفای این مسئولیت مهم، سربلند خواهید بود». وی با بیان اینکه شهردار پچ، شهر خواهرخوانده شیراز نیز انتخاب شهردار شیراز به سمت عضو هیئت مدیره انجمن کلان شهرهای مهم جهان (متروپلیس) را تبریک گفت، افزود: آتیلا پترفی نیز در پیام خود گفته است «شهرداری پچ روابط خود با شهر شیراز را بسیار حائز اهمیت دانسته و با خرسندی شاهد افزایش این تعاملات است. از سوی دیگر بسیار خوشحالم که شما به عنوان عضو هیئت مدیره انجمن کلان شهرهای مهم جهان برگزیده شده‌اید. لطفاً تبریک صمیمانه‌ من را بابت مسئولیت جدید خود پذیرا باشید». براساس این گزارش، انجمن کلان شهرهای مهم جهان (متروپلیس) در سال ۱۹۸۴ به ابتکار شهرداری پاریس بنیان گذاری شد و در سال ۱۹۸۵ در مونترال (کانادا) آغاز به کار کرد. هم اکنون دبیرخانه این انجمن بین المللی در بارسلون اسپانیا واقع شده است. متروپلیس ۱۴۱ عضو فعال از سرتاسر جهان همچون شهرهای پاریس، مادرید، بروکسل، مسکو، پکن، سئول، دهلی نو، استانبول، بانکوک، ژوهانسبورگ و... و از کشور ایران نیز شهرهای تهران، شیراز، مشهد، اصفهان، تبریز، اهواز و کرج عضو این انجمن هستند. شهرداری شیراز در سیزدهمین کنگره جهانی متروپلیس که به میزبانی گوانگجو (کشور چین) برگزار شد به عنوان عضو هیئت مدیره متروپلیس انتخاب شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی