[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۳
  • دوره جدید

ساخت مسکن را با برنامه پیش می‌بریم ، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه برای خانه دار شدن حدود 7 هزار متقاضی مسکن مددجویان و محرومان در فارس برنامه ریزی شده است گفت: در سفر تابستانی دکتر نوبخت معاون رئیس جمهوری به این استان سهمیه 3500 واحد به استان فارس اختصاص یافت. به گزارش شیرازنوین روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، عطاءالله زمانی در دیدار با محمدرضا ابراهیمی فرماندار شهرستان خرامه افزود: مازاد بر این سهمیه از محل منابع بنیاد مسکن و کمک خیرین و نیکوکاران و اعتبارات دولتی برای پرداخت تسهیلات کم بهره و کمک‌های بلا عوض بهره گیری خواهد شد تا مددجویان و نیازمندان در این استان صاحب سرپناه مناسب شوند.
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با اشاره به اینکه یک هزار و 162 مددجوی تحت پوشش بهزیستی و 2 هزار و 891 مددجوی تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) متقاضی مسکن مددجویی در استان فارس هستند، افزود: در قالب این طرح علاوه بر برنامه ریزی برای خانه دار شدن این متقاضیان برای ایجاد سرپناه مناسب جهت 2 هزار و 846 نفر از نیازمندان که زیر پوشش نهادهای حمایتی نیستند هم برنامه ریزی شده است. مهندس زمانی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع مقاوم سازی بافت‌های فرسوده روستایی اشاره کرد و آن را از اولویت‌های اساسی دراستان فارس دانست و اظهار داشت: هرچند شاخص مقاوم سازی بافت‌های فرسوده در استان فارس فراتر از متوسط کشوری است اما برای اجرای باقی مانده این طرح نیز باید شتاب بیشتری به فعالیت‌ها داد. مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس به اعطای تسهیلات کم بهره و بلاعوض برای مقاوم سازی بافت‌های فرسوده اشاره کرد و با بیان اینکه 56.8 درصد خانوارهای روستایی فارس از مسکن مقاوم سازی شده برخوردارند، گفت: مقاوم سازی مناطق روستایی و بهبود بافت‌های فرسوده در کاهش تلفات جانی و مالی حوادث پیش بینی نشده بسیار مؤثر است. وی ادامه داد: 235 هزار و 268 واحد مسکونی روستایی در استان فارس تاکنون مقاوم سازی شده است. تجربه زمین لرزه‌های ویرانگر در جنوب و غرب استان فارس در سال‌های گذشته نشان دهنده کمترین خسارت‌ها در مناطقی است که مقاوم سازی مناطق روستایی در آنها اجرا شده است. واحد‌های مقاوم سازی شده در این مناطق به خوبی توانست در برابر سیل و زلزله و سایر حوادث تاب آوری داشته باشد.
محمدرضا ابراهیمی فرماندار شهرستان خرامه نیز در این دیدار که با حضور مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان و دهیار روستای معزآباد جابری برگزار شد، خواستار تخصیص قیر به پروژه‌های بهسازی روستاهای اسن شهرستان شد و افزود: توسعه طرح هادی معزآباد جابری، توسعه طرح هادی اسلام آباد و بازنگری در طرح‌های هادی سایر روستاهای توانمند برای توسعه یک مطالبه عمومی در این شهرستان است. ابراهیمی بر لزوم ارتقای شاخص‌های خدماتی، عمرانی، زیرساختی و بهسازی روستاهای شهرستان خرامه تأکید کرد و ادامه داد: تأمین مسکن مددجویان و نیازمندان از جمله فعالیت‌های مردم پسند است که بنیاد مسکن دنبال می‌کند. شهرستان خرامه نیز در این مقوله نیازمند توجه و بهره مندی از سهمیه مناسب برای تأمین سرپناه اقشار آسیب پذیر و مددجویان است.
شهرستان خرامه ساخت 30 واحد مسکن مددجویی و محرومان را در برنامه دارد و تاکنون 9 میلیارد ریال در گام نخست به این طرح اختصاص یافته است که به صورت تسهیلات کم بهره و وام‌های بلاعوض در اختیار متقاضیان تحت پوشش نهادهای حمایتی و اقشار آسیب پذیر قرار می‌گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی