[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

آزادراه در شیب پایانی، روزنامه شیراز نوین

آزادراه شیراز - اصفهان به طول 223 کیلومتر با پیشرفت فیزیکی 85 درصد در حال اجرا می‌باشد. به گزارش شیرازنوین به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی فارس، مهندس زاهدی مدیرکل راه و شهرسازی فارس با اعلام این خبر گفت: آزادراه شیراز - اصفهان از بزرگ ترین پروژه‌های عمرانی کشور است و هم اکنون با تمام توان در حال احداث است و کمتر از 15 درصد دیگر تا افتتاح این ابر پروژه باقی مانده است.
زاهدی اذعان داشت: بزرگ ترین پروژه آزادراهی کشور مزایای فراوانی برای کشور و بالاخص استان‌های فارس و اصفهان دارد که از جمله کاهش زمان سفر بین دو شهر بزرگ شیراز و اصفهان، کاهش سوانح رانندگی و تلفات جاده ای و کاهش سوخت از مهم‌ترین مزایای آن است.
مدیرکل راه و شهرسازی فارس ادامه داد: برای احداث این ابرپروژه تأمین 50 درصد منابع مالی آن توسط وزارت راه و شهرسازی (شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور) و نیز 50 درصد توسط قرارگاه خاتم الاوصیا(ص) تأمین می‌گردد که طی مصوبه هیئت وزیران به تازگی 10 درصد از سهم قرارگاه خاتم الاوصیا(ص) به شرکت عمران شهر جدید صدرا وابسته به شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید واگذار گردید.
زاهدی افزود: بدین ترتیب سهم مشارکت آزادراه شیراز - اصفهان بدین گونه است: 50 درصد وزارت راه و شهرسازی (شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور)، 40 درصد قرارگاه خاتم الاوصیا(ص) و 10 درصد شرکت عمران شهر جدید صدرا وابسته به شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی