[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۱
  • دوره جدید

بهترین گیاه برای تصفیه هوای خانه و محل کار ، روزنامه شیراز نوین

بهترین گیاه
برای تصفیه هوای خانه و محل کار 
بخش پایانی

16. گیاه پیچک انگلیسی
گیاه پیچک انگلیسی قد بسیار بلندی دارد. برای محیط داخل خانه و تصفیه هوا مناسب است و در گلدان‌های کوچک نیز رشد می‌کند. این گیاه می‌تواند به کاهش میزان مواد مدفوعی موجود در هوا کمک کند و فرمالدئید موجود در محصولات پاک کننده خانگی را جذب کند. پیچک انگلیسی برای افراد دچار آسم یا آلرژی 
مفید است.
17. نخل راپیس
این گیاه یک گزینه مناسب برای پاک سازی هوای داخل منزل است. برگ‌های این گیاه معمولاً هوای خنک تر بین 15 تا 23 درجه را 
ترجیح می‌دهد.
18. گیاه همیشه سبز چینی
این گیاه انواع مختلفی دارد. پرورش آن در داخل منزل بسیار آسان است و باید خاکی با زه کشی مناسب، محیط شرجی و نور کم تا متوسط داشته باشد.
همیشه سبز چینی توت‌هایی به رنگ قرمز تولید می‌کند که می‌تواند به از بین بردن سموم در هوا کمک کند. این گیاه دارای عمر مفید طولانی است که با گذشت زمان مؤثرتر نیز خواهد شد. هرچه بیشتر شما آن را نگه دارید، سموم بیشتری را حذف خواهد کرد. این گیاهان به نورخورشید زیادی نیاز ندارند.
19. نخل بامبو
این گیاه می‌تواند بین 1 تا 3 و نیم متر ارتفاع داشته باشد. همچنین در محیط داخل منزل رشد بسیار خوبی خواهد داشت به شرط اینکه نور کافی به آن برسد. نخل بامبو مرطوب کننده محیط زیست است و برای مناطق با هوای خشک مفید می‌باشد. این گیاه بنزن، تری کلرواتیلن، مونوکسیدکربن، کلروفرم و زایلن را پاک سازی می‌کند.
20. گل شیپوری گوش‌فیلی
این گل خنده دار خوشبو کننده هواست و با از بین بردن گازهای ناامن و سم خطرناک موجود در هوا سبب بهبود کیفیت هوا در منزل می‌شود. این گیاه سمی است و به نور کم و غیرمستقیم خورشید نیاز دارد.
21. اکالیپتوس
اکالیپتوس گیاهی بومی استرالیاست که برگ‌های آن حاوی تانن است و می‌تواند التهاب در راه‌های هوایی بدن کاهش دهد. این گیاه نیاز به آفتاب کامل دارد و داشتن این گیاه در خانه می‌تواند مشکلات جمع شدن خون یا اخلاط را کاهش داده و از سرماخوردگی جلوگیری می‌کند.
22. گل آفتاب‌گردان ژربرا
گل آفتاب گردان ژربرا یک گل پر از رنگ است که می‌تواند خانه شما را روشن کند و فرمالدئید، تری کلرواتیلن و بنزن را از بین ببرد. این گیاه به نور مستقیم خورشید نیاز دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی