[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

باج‌خواهی برخی بنگاه‌های املاک از مردم، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه تخلف املاکی‌ها به دریافت حق کمیسیون‌های نجومی محدود نمی‌شود گفت: فعالیت برخی مشاوران املاک در خرید و فروش مسکن فسادزاست.
 به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، اقبال شاکری با اشاره به انتقادات مطروحه از سوی وزارت راه و شهرسازی نسبت به عملکرد دفاتر مشاوران املاک، اظهار کرد: فعالیت برخی دفاتر مشاوران املاک به واسطه خرید و فروش مسکن فسادزاست.
وی ادامه داد: یکی از عوامل بروز فساد و تخلف، فرایند دریافت حق کمیسیون املاکی‌ها در قراردادهای خرید و فروش است. مشاوران املاکی در هر قرارداد، درصدی از قیمت فروش را از خریدار و فروشنده دریافت می‌کنند. این مسئله موجب می‌شود که املاکی‌ها به افزایش قیمت مسکن ترغیب شوند؛ چون هرچقدر قیمت‌ها بالا برود، حق کمیسیون آن‌ها بیشتر می‌شود.
وی افزود: به نظرم باید برای فعالیت دفاتر مشاوران املاک یک تعرفه ثابت مانند مشاغل دیگر ارائه خدمات همچون دفاتر پیشخوان دولت در نظر گرفته شود.
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه تخلف املاکی‌ها تنها به دریافت حق کمیسیون نجومی محدود نمی‌شود، افزود: برخی از این افراد به مالک می‌گویند که شما در موضوع قیمت فروش دخالت نکنید و وقتی ما مسکن مورد نظر را به هر میزانی فروختیم، سود آن نصف-نصف تقسیم شود.
شاکری گفت: از سوی دیگر مشاهده شده که ملکی بدون خرید و فروش رسمی، چندین بار میان املاکی‌ها دست به دست می‌شود و در پایان، مسکن مورد نظر با قیمت چندین برابری به خریدار فروخته می‌شود.
وی همچنین از ورود نمایندگان مجلس به مسئله ساماندهی فعالیت دفاتر مشاوران املاک خبر داد و افزود: در روزهای اخیر نشست‌های متعددی را با مسئولان وزارت راه و شهرسازی و دستگاه‌های مرتبط برگزار کرده‌ایم تا در نهایت به یک جمع بندی واحد برای سامان‌دهی حوزه مشاوران املاک برسیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی