[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

حضور گروه جهادی مشاوران حقوقی بسیج حقوق‌دانان فارس در زندان و بازداشتگاه مرکزی شیراز، روزنامه شیراز نوین

در اجرای اصل ۳۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، با بهره گیری از توانمندی‌ها و امکانات بالقوه و بالفعل دستگاه‌ها و سازمان‌ها درحمایت از اقشار آسیب پذیر و تسریع در ارائه خدمات به افراد آسیب دیده و در معرض آسیب اجتماعی و استفاده از خدمات حقوقی رایگان به زندانیان نیازمند و بی بضاعت زندان‌های استان، تفاهم نامه همکاری بین اداره کل زندان‌های فارس و سازمان بسیج حقوق‌دانان منعقد شده است.
در ادامه حضور گروه‌های جهادی در زندان مرکزی شیراز و به منظور ارائه مشاوره حقوقی به زندانیان زندان مرکزی شیراز، اندرزگاه نسوان و باز داشتگاه مرکزی شیراز، گروه جهادی بسیج حقوق‌دانان استان فارس در زندان‌های شیراز حضور یافتند و به زندانیان مشاوره‌های حقوقی ارائه کردند.
در این مراسم اسحاق ابراهیمی، مدیر کل زندان‌های فارس و روح اله رضایی دانا مدیر زندان مرکزی شیراز همراه با حقوق‌دانان به صورت چهره به چهره پاسخگوی مسائل و پرسش‌های زندانیان بودند. مدیر کل زندان‌های استان فارس ضمن قدردانی از حضور گروه‌های جهادی به ویژه بسیج حقوق‌دانان استان فارس در زندان‌های شیراز گفت: در راستای اجرای اولویت‌های دوازده گانه سازمان زندان‌ها مبنی بر همکاری دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مردمی و طی تفاهم نامه همکاری با بسیج حقوق‌دانان، تعداد ۱۵ نفر از حقوق‌دانان به منظور ارائه خدمات مشاوره حقوقی و قضائی در زندان مرکزی شیراز، بازداشتگاه مرکزی و اندرزگاه نسوان حضور یافتند و به ۵۰۰ نفر از زندانیان مشاوره حقوقی ارئه کردند. اسحاق ابراهیمی اظهار داشت: براساس تفاهم نامه مشترک، ارائه خدمات مشاوره، وکیل معاضدتی و تسخیری و همچنین کارشناس معاضدتی به صورت رایگان انجام می‌گیرد. وی ادامه داد: با انعقاد تفاهم نامه همکاری با بسیج حقوق‌دانان استان، حضور و همکاری مشاوران حقوقی و کانون وکلای استان در سراسر زندان‌های استان فارس تداوم خواهد یافت و یک روز در هفته وکلا در زندان‌های استان فارس به منظور انجام مشاوره حقوقی حضور می‌یابند. مدیر کل زندان‌های استان فارس یادآور شد: تحقق این امر مهم، با هدف حمایت مادی و معنوی از زندانیان و خانواده‌های نیازمند آنان با همکاری خیرین و سایر نهاد‌های مرتبط با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در دستور کار قرار دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی