[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۷
  • دوره جدید

چرخه تولید از حالت سنتی به صنعتی تبدیل شود، روزنامه شیراز نوین

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی فارس:
چرخه تولید از حالت سنتی 
به صنعتی تبدیل شود

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه، 48 کارخانه صنایع تبدیلی در این استان ایجاد شد و بیش از 156هزار تُن ماده خام صنایع تبدیلی و کشاورزی در این واحدها جذب شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، سید عبداله جزایری تصریح کرد: قرار گرفتن این میزان از محصولات تولید شده بخش کشاورزی در پروسه فرآوری و بسته بندی، کاهش ضایعات بیش از 48 هزار تن را به دنبال دارد.به گفته وی، در سال جاری پروانه بهره برداری برای 11 مورد سردخانه با ظرفیت 14800 تن، 18 واحد صنعتی با موضوع فعالیت بسته بندی مواد غذایی با جذب ماده خام 29 هزار و 827 تن، دو واحد فرآوری و بسته بندی گیاهان با جذب ماده خام 1910 تن و سایر واحدهای صنایع کشاورزی به تعداد 17 واحد با جذب ماده خام 109 هزار و 559 تن صادر شد. او می‌گوید: صدور پروانه بهره برداری اشتغال زایی مستقیم 400 نفر را به دنبال داشته است.
جزایری افزود: بر اساس برنامه ششم توسعه تعهد جذب ماده خام استان فارس در سال جاری در صنعت کشاورزی به میزان 161 هزار و 602 تن است. این مقام مسئول ابراز کرد: صنایع کشاورزی یکی از ارکان و حلقه‌های زنجیره تولید بخش کشاورزی است که علاوه بر افزایش ارزش افزوده و کاهش ضایعات، اشتغال زایی پایدار را به دنبال دارد. مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس اظهار کرد: توجه به صنایع کشاورزی به منظور افزایش جذب ماده خام و ایجاد واحدهای جدید سبب می‌شود که چرخه تولید بخش از حالت سنتی به صنعتی تبدیل شود و ضمانت اجرایی برای افزایش درآمد کلیه بهره برداران کشاورزی را به دنبال داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی