[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

هر روز مدعی‌تر از دیروز کلانتری: فجر خانه من است و برای موفقیتش همه کار می‌کنم، روزنامه شیراز نوین

       میثم محجوبی- شیرازنوین 
به ثمر نشستن یک پنالتی مسلم و در ادامه یک گل تماشایی باعث شد تا فجر در همان سی دقیقه ابتدایی نسخه مس را در زمینش بپیچد؛ اتفاقی که کمتر کسی انتظارش را داشت. مس از سه بازی قبلی هفت امتیاز به دست آورده بود و شکست دادنش در ورزشگاه خانگی کاری سخت به نظر می‌رسید.
بعد از ظهر پنجشنبه در ورزشگاه امام علی(ع) کرمان میزبان دیدار تیم‌های مس و فجر شهید سپاسی بود. دو نام بزرگ لیگ یک که همواره از آنها توقع صعود می‌رود اما حالا چندسالی است که در این دسته درجا می‌زنند. رضا مهاجری که در چند فصل اخیر همواره در لیگ برتر مربی گری کرده، امسال سرمربی مس کرمان است و علی اصغر کلانتری نیز پس از نزدیک به سه سال دوری، دوباره به نیمکت فجری‌ها بازگشته و در نخستین حضور هم توانست نخستین پیروزی این فصل را با تیمش جشن بگیرد.
در مسابقه روز پنجشنبه، فجری‌ها خیلی زود به گل رسیدند. در دقیقه 11 یک ضربه پنالتی روی خطای مسلم دروازه بان مس به سود نماینده شیراز اعلام شد و امیرحسین صدقی مدافع راست سفیدپوشان گل اول بازی را به ثمر رساند.
در دقیقه 28 هم دانیال کردستانی که در بازی گذشته با یک گل زیبا سه امتیاز را برای فجر به ارمغان آورده بود، با یک حرکت تماشایی و ضربه ای بسیار زیبا توپ را به گوشه دروازه رساند تا خیلی زود به یکی از محبوب ترین بازیکنان نزد هواداران این تیم تبدیل شود.
در دقیقه 35 هم یک ضربه پنالتی به سود مس کرمان اعلام شد و این ضربه را بابا محمدی، گلزن اصلی فجر شهید سپاسی در دو فصل گذشته، از دست داد.
در نیمه دوم تیم مس حملاتی روی دروازه فجر انجام داد اما هرگز به گل نرسید تا فجر اولین پیروزی خارج از خانه را هم به دست آورده و با هفت امتیاز به رتبه چهارم جدول صعود کند. حالا تمامی تیم‌های لیگ یک، فجر را به عنوان یک حریف قدرتمند و مدعی می‌شناسند. نزدیک به یک سال از شروع افول فجری‌ها می‌گذرد و حالا دوباره هواداران به آینده و صعود کمی امیدوار شده اند.
سرمربی فجر شهید سپاسی دیروز جمعه در گفت و گو با شیرازنوین، در خصوص بازی با مس گفت: نیازی به گفتن نیست که بازی در کرمان برابر مس همیشه سخت بوده و است. بازی پنجشنبه نیز برای ما سخت بود و می‌دانستیم مس از همان ابتدا برای زدن گل جلو می‌کشد. بنابراین، این برنامه را داشتیم که از این جلو کشیدن حریف به خوبی استفاده کنیم و این اتفاق هم افتاد و توانستیم به یک گل زودهنگام دست پیدا کنیم. در ادامه هم موفق به زدن گلی دیگر شدیم تا شرایطمان بهتر شود. ضربه پنالتی هم که به سود مس اعلام شد، جای تردید دارد. به نظر من داور مسابقه عجله کرد و می‌توانست از این صحنه عبور کند. اما در سایر دقایق، داوری مشکل چندانی نداشت که بخواهم به آن اشاره کنم.
کلانتری در پاسخ به این سؤال که فکر می‌کند تیمش تا چه اندازه به مرز آمادگی نزدیک شده است، گفت: تیمی که دو ماه در حال تمرین است، یعنی آماده است. حالا تنها کاری که باید انجام دهم این است که به شناخت کامل از بازیکنانم برسم که می‌شود گفت در این دو بازی اخیر، هفتاد درصد پیش رفته ام. همین روند را باید ادامه دهیم تا به شرایط ایدئال نزدیک و نزدیک تر شویم.
وی در خصوص میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مسابقات لیگ یک گفت: فکر می‌کنم تا جایی که ممکن است این پروتکل‌ها رعایت شده اما بهترین راه برای مبارزه با این بیماری همین است که بازیکنان ده روز یا دو هفته یک بار تست بدهند. ما هم حدود ده روز پیش تست داده ایم و خدا را شکر همه بازیکنان نیز سلامت بوده اند.
کاپیتان سابق تیم‌های کما و برق شیراز ضمن ابراز رضایتمندی نسبت به نحوه میزبانی باشگاه مس، در خصوص معرفی دستیاران جدیدش گفت: پس از بازی با مس، دو مربی جدید یعنی آقایان مهدی جعفری و محمد مطوری به کادر فنی ما اضافه می‌شوند و سایر دستیاران نیز به کار خود ادامه خواهند داد. 
کلانتری در خاتمه صحبت‌هایش گفت: به هواداران قول می‌دهم که تمام تلاشم را برای صعود به کار ببندم. این هشتمین فصل حضور من در فجر شهید سپاسی است و اینجا را خانه خودم می‌دانم. مطمئن باشند که من هم مانند آنها هوادار این تیم هستم و با تمام وجودم موفقیتش را می‌خواهم. خدا را شکر می‌کنم که امسال مسئولان نیز حمایت خوبی از ما کرده اند و خیلی به موفقیت امیدوار هستیم.
فجری‌ها در پنجمین دیدار این فصل، روز چهارشنبه همین هفته در ورزشگاه پارس شیراز میزبان تیم پارس جنوبی جم خواهند بود. پارس با 10 امتیاز از چهار بازی گذشته در رتبه دوم جدول قرار دارد و از همین ابتدا خود را به عنوان مدعی جدی صعود معرفی کرده است. استقلال خوزستان با همین مقدار امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به جمی‌ها در صدر جدول قرار دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی