[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

حقوق مردم در اولویت باشد، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با تأکید بر اینکه نمایندگان مجلس باید کاری کنند که صاحب اصلی کشور یعنی امام زمان(عج) از آنان راضی باشد، تأکید کرد که مجلس جز مصالح انقلاب اسلامی نباید چیز دیگری را مد نظر قرار دهد. آیت‌الله لطف‌الله دژکام در جلسه با اعضای مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی، با قرائت آیه ۳۹ سوره مبارکه یوسف که خداوند در آن می‌فرماید «آیا خدایان متفرق (بی‌حقیقت مانند بتان و فراعنه و...) بهترند یا خدای یکتای قاهر و غالب؟»، گفت: امام رضا(ع) می‌فرمایند نصیحت خشن است و شنیدن آن مقداری انسان را منقبض می‌کند اما کمک حال انسان ا‌ست و به قول حافظ شاعر بزرگ شیرازی «نصیحت گوش کن جانا که از جان دوست تر دارند/ جوانان سعادتمند پند پیر دانا را». به گزارش شیرازنوین به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در فارس، آیت‌الله دژکام با بیان اینکه نمایندگان مجلس امروز چشم امید جهان اسلام هستند و گزارش کار آنان علاوه بر ما و شورای نگهبان، برای صاحب اصلی کشور و انقلاب (امام زمان(عج)) می‌برند، گفت: دقتی داشته باشیم که ان شاءالله گزارش عملکرد همه ما وقتی در پیشگاه حضرت ارائه می‌شود، خجالت زده نشویم.
نماینده ولی فقیه در استان فارس خطاب به حاضران در جلسه تأکید کرد: اهدافتان و برنامه ریزی‌هایی که دارید، باید همسو و هم‌راستا با اهداف عالیه اسلام باشد و هیچ چیز جز مصالح انقلاب اسلامی را در مجلس، نباید مد نظر بگیرید.
امام جمعه شیراز گفت: همه ما چون مسئول شدیم دوست داریم در هر جایی که مسئول هستیم فعال و پر انرژی باشیم و کار انجام دهیم و اینکه دوست داریم کاری کنیم گاهی شیطان از انگیزه‌های ما سوءاستفاده می‌کند. شیطان گاهی انسان را وسوسه می‌کند که مثلاً بودن تو در این جلسه یا در این جایگاه یا در این مسئولیت، بیشتر در چشم است و آنجا نیست. کسی که مسئولیت می‌پذیرد، در معرض انواع وسوسه‌های شیطان قرار می‌گیرد. آیت‌الله دژکام با اشاره به اهمیت داشتن تواضع و فروتنی خصوصاً در مسئولان، خاطرنشان کرد: نگران تواضع کردن نباشید. تواضع انسان را کوچک نمی‌کند بلکه انسان با کنار گذاشتن ادعا و منیت خود، بزرگ می‌شود.
او اضافه کرد: در این مسئولیت نمایندگی خیلی امتحان برای شما پیش می‌آید. امتحان شما به نماز خواندن و روزه گرفتن و انجام احکام شرعی نیست؛ امتحان شما در رعایت حقوق مردم و پیگیری مسائل کلان نظام اسلامی و عدم مسامحه و کوتاه آمدن از مصالح ملی کشور است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی