[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

با تداوم محدودیت‌ها نارنجی شدیم ، روزنامه شیراز نوین

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به کاهش تعداد شهرستان‌های قرمز کرونایی استان به سه شهرستان اعلام کرد که ۲۶ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۷ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.
عبدالرضا قاسمپور در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن یادآوری اینکه وضعیت سه شهرستان در فارس قرمز است، گفت: با توجه به آمارهای ابتلا و شمار بیماران بستری و فوتی‌ها، شهرستان‌های خرامه، داراب و زرین دشت در استان فارس همچنان در وضعیت قرمز به سر می‌برند.
قاسمپور ادامه داد: در شهرهای دارای وضعیت قرمز گروه‌های شغلی یک، در شهرستان‌های دارای وضعیت نارنجی گروه شغلی یک و ۲ و در شهرستان‌های دارای وضعیت زرد گروه‌های شغلی یک، ۲ و ۳ اجازه فعالیت دارند.
او با تأکید بر اینکه در شهرستان‌های قرمز حداکثر یک سوم کارکنان، در شهرستان‌های نارنجی تا یک دوم و در شهرستان‌های زرد تا ۲ سوم کارکنان در محل کار حضور دارند، گفت: ممنوعیت تردد خودروها نیز از ساعت ۲۱ شب تا چهار صبح، صرفاً در شهرهای قرمز و نارنجی با بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت تداوم دارد.
قاسمپور با بیان اینکه، محدودیت‌های کرونایی در فارس کاهش داشته اما منطبق بر پروتکل‌ها، تداوم خواهد داشت، خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت نارنجی، در شهرستان شیراز ممنوعیت و محدودیت تردد از ساعت ۲۱ شب تا چهار بامداد، ادامه خواهد داشت.
به گفته معاون استانداری فارس، ممنوعیت ورود خودروهای شخصی غیربومی به شهرهای قرمز و نارنجی همچنان برقرار است و جریمه ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومانی را برای متخلفان به دنبال دارد اما در شهرستان‌های با وضعیت زرد کرونایی، محدودیت تردد خودرویی اعمال نمی‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی