[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۲
  • دوره جدید

توقف مرغ پشت ۲۰هزار تومان ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین به نقل از ایسنا، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: عرضه مرغ و تخم‌مرغ با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار فارس، از دیروز در این استان آغاز شده است.
ظفر افشون با اشاره به برگزاری بیست و ششمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان فارس به تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه اشاره و اضافه کرد: بر اساس تصمیم کارگروه تنظیم بازار استان قیمت عرضه مرغ و تخم‌مرغ برای مصرف کنندگان در فارس مشخص شده است.
افشون خاطرنشان کرد که براساس تصمیمات این کارگروه، قیمت هر کیلوگرم مرغ گَرم ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان و قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان، برای مصرف کنندگان، تعیین شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس اضافه کرد: واحدهای مرغداری و کشتارگاه‌ها از تاریخ ۲۱ آذر و واحدهای صنفی از تاریخ ۲۲ آذر ماه موظف به رعایت قیمت‌های مصوب شده‌اند.
او با اشاره به اینکه تحریم ظالمانه بر کشور حاکم است و مردم تحت شدیدترین فشارها قرار دارند، عنوان کرد: قشر ضعیف و متوسط که اکثریت جامعه را تشکیل می‌دهند به دنبال مرغ و تخم مرغ هستند؛ از این رو از تولیدکنندگان، کشتارگاه‌ها و عرضه کنندگان تقاضا دارم در این شرایط سخت با حکومت و مردم آسیب پذیر همراهی لازم را داشته باشند. افشون به میوه تنظیم بازار شب عید نیز اشاره و اضافه کرد: سیب و پرتقال ویژه توزیع در ایام نوروز، با قیمت تنظیم بازار خریداری و ذخیره سازی می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس نیز در این جلسه گفت: بازار مرغ و تخم مرغ متلاطم و یکی از مهم‌ترین عوامل آن جزیره‌ای عمل کردن است از این رو باید تابع تصمیمات کلان کشوری باشیم.
حسین پژمان افزود: جهاد کشاورزی فارس بر اساس وظیفه ذاتی از تولیدکنندگان حمایت می‌کند، اما مصرف کننده نیز افراد جامعه هستند و اگر تولیدکنندگان مرغ را با سود کمتر عرضه کنند، جمعیت بیشتری قادر به خرید خواهند بود و این موضوع در نهایت به نفع همگی است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اینکه عرضه نهاده به شکل سیستمی با هدف ایجاد شفافیت و رعایت عدالت انجام می‌شود، بیان کرد: درصدد رفع اشکالات در این زمینه هستیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی