[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

سمینار «مطالعات اجتماعی سلامت» به میزبانی شیراز برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس مرکز تحقیقات سیاست گذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اعلام کرد که سومین «سمینار بین‌المللی مطالعات اجتماعی سلامت» به میزبانی این دانشگاه در روزهای ۲۶ و ۲۷ آذر به صورت وبینار برگزار خواهد شد.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، دکتر کامران باقری لنکرانی در یک نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، گفت: آثاراجتماعی و اقتصادی کووید ١٩، اگر بیشتر از آثار این بیماری بر سلامت نباشد، کمتر از آن هم نبوده است.
او ادامه داد: موضوع سلامت و کووید ١٩ و ضرورت همراهی مردم با مُداخلاتی که جلوی گسترش این بیماری را می‌گیرد و بدون همراهی آنها این مداخلات امکان پذیر نیست، جنبه‌های احتماعی ویروس کرونا را بسیار برجسته می‌کند.
رئیس مرکز تحقیقات سیاست گذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: طی یک سال گذشته و از زمان اعلام رسمی این عفونت در جهان تحقیقات مختلفی انجام شده که به ابعاد مختلف این بیماری به ویژه سلامت مردم پرداخته است. نظیر اینکه چرا عده‌ای توصیه بهداشتی را رعایت می‌کنند و برخی نه؟ چرا برخی با دستورالعمل‌هایی چون فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک همراهی می‌کنند و برخی نه؟ چگونه می‌شود مشارکت عامه فراهم کرد و بیماران را به خوبی درمان کرد و پس از دوران نقاهت و بهبود علائم جسمی به مشکلات اجتماعی و روانی هم پرداخت؟
لنکرانی، این مسائل را موضوعات مهمی دانست که نیازمند نگاه دقیق‌تری است و با اشاره به برگزاری 2 دوره سمینار «مطالعات اجتماعی سلامت» به همت مرکز تحقیقات سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز به میزبانی شیراز و تهران در سال‌های ٩٥ و ٩٧، گفت: در آن 2 سیمنار به مطالعات اجتماعی سلامت و جنبه‌های اجتماعی برای حفظ و ارتقای سلامت پرداخته شد.
رئیس مرکز تحقیقات سیاست گذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: امسال سومین دوره این سمینار با محوریت کووید ١٩ به میزبانی شیراز با موضوعاتی نظیر سلامت روان، سلامت اجتماعی، موضوعات اقتصادی، اثر کووید ١٩ بر پایداری خانواده‌ها، سلامت معنوی، نگاه اجتماعی به مطالعات دارویی و خواهندگی برای درمان و رفتار مردم در برابر این بیماری برگزار خواهد شد.
لنکرانی ابراز امیدواری کرد که مباحث طرح شده در این وبینار بین‌المللی، برای دستیابی به سیاست‌های بهتر و تأثیرگذارتر در زمینه درمان این بیماری و مهار کامل آن، به سیاست گذاران حوزه سلامت، کمک کند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: به جز موضوعات سخنرانی، بیش از ١٢٠ مقاله پژوهشی از سراسر کشور و برخی کشورهای خارجی توسط دبیرخانه این سمینار دریافت شده که به صورت پوستر آنلاین ارائه می‌شود و با ارائه آنها گنجینه‌ای از تحقیقات در خصوص آثار کووید ١٩ در اختیار تصمیم گیران قرار داده خواهد شد تا بتوانند تصمیمات مستندتر و عالمانه تری 
بگیرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی