[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

اجرای طرح‌های هادی یک حرکت ماندگار است، روزنامه شیراز نوین

دکتر سید محمد موسوی فرماندار شهرستان مهر در نشستی با حضور بخشداران مرکزی، وراوی، گله دار و اسیر و مدیر بنیاد مسکن این شهرستان در خصوص طرح‌های هادی و مسائل مربوط به توسعه روستاهای شهرستان تأکید کرد و اظهار داشت: اجرای طرح‌های هادی و مقاوم سازی بافت‌های فرسوده یک حرکت ماندگار در توسعه روستایی است. به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، دکتر موسوی با تقدیر از خدمات بنیاد مسکن در عرصه توسعه روستایی به تأمین مسکن و سرپناه برای نیازمندان اشاره کرد و گفت: تأمین مسکن به ویژه برای اقشار آسیب‌پذیر و محرومان هم از اهمیت بالایی برخوردار است که به رفاه حال بیشتر آنان، جلوگیری از افزایش محرومیت، مقابله با آسیب‌های اجتماعی و توسعه شهرها کمک می‌کند. موسوی ادامه داد : ساخت مسکن و ارائه آن به افراد کم درآمد و محروم سبب کاهش مهاجرت‌ها به شهرها و در نتیجه کاهش حاشیه نشینی می‌شود که بی شک موضوعی مهم و اثربخش در مسیر پیشرفت است. به گفته فرماندار شهرستان مهر باید از همه ظرفیت‌های قانونی برای اجرای برنامه‌های محرومیت زدایی و ایجاد عدالت در توسعه بهره گیری کرد. مناطق روستایی در این شهرستان نیاز به توجه دوچندان دارند و با همراهی بنیاد مسکن و هم‌افزایی همه دستگاه‌ها باید به توسعه روستایی توجه بیشتری کرد.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان مهر نیز در این نشست بر لزوم استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌ها برای توسعه روستایی تأکید کرد و گفت: این شهرستان برای احداث 93 واحد مسکونی ویژه نیازمندان و مددجویان در قالب تفاهم نامه با سازمان برنامه و بودجه اقدام کرده است.
یعقوب نعیمی اضافه کرد : در این زمینه 27 میلیارد و 900 میلیون ریال اعتبار اختصاص یافته و به صورت تسهیلات کم بهره به متقاضیان احداث مسکن مددجویی پرداخت می‌شود.
در این نشست بخشداران مرکزی، وراوی، گله دار و اسیر نیز با ارائه راهکارها و پیشنهاداتی برای اجرای طرح‌های هادی و مقاوم سازی بافت‌های فرسوده و همچنین تأمین مسکن مددجویی بر لزوم شتاب بخشی به توسعه روستایی تأکید کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی