[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۰
  • دوره جدید

سوء مدیریت، دلیل مشکلات خوزستان، روزنامه شیراز نوین

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا گفت: زیرساخت‌های استان خوزستان تکمیل نیست که دلیل آن را نبود منابع مالی عنوان می‌کنند اما منابع مالی اولویت دوم است. در این طرح‌ها حتی از منابع مالی جهانی هم وارد شده، اما به اشتباه هزینه شده است و سوءمدیریتی در سطح استان وجود دارد.
به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز، سردار سرتیپ دوم پاسدار سعید محمد، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا  در برنامه «نگاه یک» اظهار کرد: قرارگاه خاتم الانبیا در طول ۳۰ سال فعالیت خود دستاوردهای زیادی داشته و مهم‌ترین دستاورد این بود که کشور به یک روحیه خودباوری رسیده است.
سردار محمد بیان کرد: اثبات واژه ما می‌توانیم، راه نجات کشور است و امروز قرارگاه خاتم توانسته این واژه را به اثبات برساند و در حوزه‌های تحت فعالیت خود الگوسازی و ظرفیت سازی کند و از ظرفیت‌های موجود در کشور، زنجیره ارزش را در بخش‌های گوناگون تکمیل کند.
وی ادامه داد: در بخش‌هایی که کشور در آن به خودکفایی رسیده، دشمن مأیوس و ناامید است و در آن حوزه‌ها هیچ حرفی از تحریم مطرح نمی‌کند.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با تأکید بر اینکه قرارگاه بازوی اجرایی دولت‌هاست و در همه دولت‌ها خدمت گذار بوده ایم و پشتوانه قوی برای آنها هستیم، گفت: هیچ عرصه‌ای نیست که قرارگاه در آن نقشی نداشته باشد. اینکه سهم قرارگاه چقدر است، در قانون بودجه ردیف پروژه‌ها مشخص است و اگر جمع زده شود کاملاً شفاف است.
وی افزود: سهم بودجه عمرانی کشور در سال ۹۹ حدود ۸۳ هزار میلیارد تومان است که  ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مربوط به پروژه‌های عمرانی قرارگاه است که ۳.۵ تا ۴ درصد از کل بودجه عمومی کشور است.
سردار محمد بیان کرد: بودجه‌های غیرعمرانی هم داریم. سرجمع بودجه قرارگاه حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان است که این رقم را الزاماً در حساب ۲۵۰ خزانه دولت گردش می‌دهیم. این مبلغ نسبت به کل پروژه‌های عمرانی و غیرعمرانی زیاد نیست و دلیل نقش پررنگ قرارگاه در طرح‌ها این است که ما در هر شرایط سختی فعالیت می‌کنیم.
وی افزود: ورودی قرارگاه از خزانه دولت است بنابراین یک فرد ذی حساب از طرف وزارت اقتصاد در قرارگاه مستقر است و تمام مؤسسات و شرکت‌های ما عامل ذی حساب دارند و پول ما منطبق بر قوانین کشور است و دیوان محاسبات هم  بر هزینه کردها نظارت دارد. گزارش حسابرسی قرارگاه در روزنامه‌های رسمی منتشر می‌شود.
سردار محمد تأکید کرد: عملکرد مالی قرارگاه شفاف است اما وقتی در تحریم هستیم و دشمن ما را رصد می‌کند اینکه تمام عملیات را در معرض عموم قرار دهیم منطقی نیست اما در برابر سیستم‌های رسمی نظارتی شفاف هستیم.
وی ادامه داد: سال گذشته سرجمع ۵۰۰ میلیارد تومان مالیات و ۹۰۰ میلیارد تومان بیمه پرداخت کرده ایم.
فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا در خصوص نقش این قرارگاه در استان خوزستان و اینکه چرا هر از گاهی مردم خوزستان دچار مشکل می‌شوند گفت: مردم اهواز حق بزرگی به گردن کل کشور دارند. زیرساخت‌های استان خوزستان تکمیل نیست که دلیل آن را نبود منابع مالی عنوان می‌کنند اما منابع مالی اولویت دوم است در این طرح‌ها حتی از منابع مالی جهانی هم وارد شده، اما به اشتباه هزینه شده است و سوءمدیریتی در سطح استان وجود دارد.
وی ادامه داد: قرار بود سیستم فاضلاب شهر تکمیل شود، اما به اشتباه هزینه شد و خروجی نداشت. فاضلاب شهر اهواز فرسوده است و نیاز به بازسازی دارد. دفع آب سطحی هم نیاز این شهر است.
سردار محمد با اشاره به ورود قرارگاه به این موضوع گفت: به صورت اضطراری نقاطی شناسایی شد تا از آن انتقال آب سطحی به کارون داشته باشیم، اما  این راه حل دائم نیست. قرارگاه هر کجا بحرانی اتفاق بیفتد به دلیل تجهیزاتی که دارد ورود پیدا می‌کند.
وی در خصوص سایر پروژه‌های قرارگاه در این استان تصریح کرد: طرح غدیر مربوط به انتقال آب، طرح محرومیت زدایی در اهواز و بحث  سامان دهی حاشیه شهر و ترمیم معابر و پروژه‌های سنگین نفت و گاز از جمله مواردی بوده که قرارگاه به آن ورود پیدا کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی