[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۵
  • دوره جدید

مجلس و شورای شهر از مصادیق آزادی بیان هستند، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: اظهار عقیده از حقوق طبیعی انسان است و باید آزاد باشد که نظراتش را اظهار کند.
سید احمدرضا دستغیب در نطق پیش از دستور خود تصریح کرد: یکی از پایه‌های نظام جمهوری اسلامی، اصل مهم آزادی اندیشه و بیان است و این گوهری گران بها و از اصول مهم هر حکومت مردم سالار است و میوه شیرین آزادی بیان، تضارب آرا و جلوگیری از اختناق و دیکتاتوری است.
 وی تصریح کرد: در این بین وظیفه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و شوراهای شهر، در حراست از آزادی بیان است؛ چراکه این دو نهاد از مصادیق آزادی بیان هستند. دستغیب گفت: در نطق ١١آبان ماه خود در شورای اسلامی شهر شیراز گفتم که «شورای پنجم با بازنگری مجدد بر شعارها، از انحراف خود جلوگیری کند» که این موضوع، موجب سوء تفاهم شد که شورا دچار انحراف شده که نیت من از بازگو کردن این مطلب این نبود. رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر شیراز ادامه داد: بازنگری بر شعارها، یعنی مراقبت دائمی هر انسانی بر اعمال و رفتار خودش. بازنگری بر شعارها، یعنی حسابرسی سیستم اداری، مالی و اقتصادی. بازنگری بر شعارها، یعنی نظارت مردم بر عملکرد مدیران، جهت جلوگیری از انحراف. بازنگری بر شعارها، یعنی همه دلسوزان انقلاب باید در حفظ آزادی بیان کوشش کنند تا نظام دچار انحراف نشود. وی اظهار داشت: تاکنون در هیچ دوره ای از شورای شهر و حتی دوره‌های مجلس شورای اسلامی، نماینده مردم را به خاطر بیاناتش، به هیئت رئیسه دعوت و در حقیقت احضار نشده است و من نیز هیچگاه شخصاً به خاطر نطق‌ها و اظهار نظراتم، در مجلس شورای اسلامی که اکثریت آن را اصولگرایان تشکیل می‌دادند، به هیات رئیسه مجلس و یا هیچ نهادی احضار نشده ام. وی اضافه کرد: امروز هم مجدداً اعلام می‌کنم و معتقدم که، شورای پنجم باید با بازنگری مجدد بر شعارها، از انحراف خود جلوگیری کند، بدترین انحراف این است که برای اظهار نظر نماینده مردم، هیئت رئیسه او را احضار کند.دستغیب گفت: در این بین نباید هیچ فردی از جمله نماینده مردم را، به خاطر بیانات و اظهار عقیده اش که ضرری برای جامعه و مردم ندارد، احضار و بازخواست کرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی