[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۶
  • دوره جدید

اگر پروتکل‌ها رعایت نشود موج چهارم کرونا با زمستان می‌آید، روزنامه شیراز نوین

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرستان جهرم با اشاره به کاهش موارد ابتلا، بستری و فوت بر اثر بیماری کرونا، نسبت به سه هفته گذشته، تأکید کرد که اگر به دستورالعمل‌های بهداشتی پایبند نباشیم، شاهد موج چهارم کرونا در زمستان خواهیم بود.
دکتر قهرمان بمانا گفت: علی رغم اینکه شاهد کاهش تعداد موارد بستری و فوتی‌های ناشی از کرونا هستیم، اما احتمال آغاز موج چهارم کرونا در زمستان وجود دارد.
به گزارش ایسنا به نقل از سایت علوم پزشکی جهرم، بمانا گفت: اگر مردم به لزوم پرهیز از رفتارهای پرخطر و ممنوع‌ شامل برگزاری و شرکت در هرگونه دورهمی، تجمع و تردد بدون فاصله‌گذاری اجتماعی توجه نکنند، انتظار شیوع کرونا در همه سطوح جامعه وجود دارد.
وی ضمن تأکید بر لزوم تداوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، ادامه داد: تا زمانی که راه حل مطمئنی برای کنترل ویروس کرونا یافت نشود باید همچنان به دستورالعمل‌های بهداشتی پایبند بمانیم.
بمانا با اشاره به اینکه با سردتر شدن هوا خطر شیوع و ابتلای این بیماری نیز افزایش می‌یابد، افزود: کمترین بی توجهی سبب می‌شود تا در دی یا بهمن ماه با فاجعه دیگری بسیار عمیق تر از پاییز روبه‌رو شویم.
وی ادامه داد: هرچند هنوز با آمار زیاد ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا مواجه هستیم اما خروج جهرم از وضعیت قرمز و کاهش اندک ورودی بیمارستان پیمانیه نسبت به ۳ هفته اخیر نشان از رعایت توصیه‌های بهداشتی توسط مردم است و همشهریان عزیز می‌توانند نتیجه رعایت‌ها را با چشمان خود مشاهده کنند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جهرم افزود: محدودیت‌های کرونایی همچنان ادامه دارد، اما با توجه به شرایط خاص تغییر می‌کند؛ ولی ما امیدواریم همشهریان گرامی همچنان با پایبندی به دستورالعمل‌ها به کادر خسته اما متعهد و استوار شهرمان کمک کرده و خود و عزیزانشان را در برابر ابتلای به این بیماری مهلک و خطرناک مصون بدارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی