[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

استاندار فارس: پژوهش جزو برنامه‌های اولویت‌دار دولت است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: دولت تدبیر و امید برای توسعه و پیشرفت هرچه بهتر کشور، به طور معناداری به فعالیت‌های پژوهشی، فناوری و تحقیقاتی، اهتمام نموده و آن را در شمار برنامه‌های اولویت دار خود قرار داده است.
به گزارش ایرنا، عنایت الله رحیمی در پیامی به مناسبت ۲۵ آذرماه روز پژوهش که نسخه‌ای از آن روز دوشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، افزود: اکنون در پژوهش‌های حیاتی ساخت واکسن کرونا نیز گام‌هایی اساسی، برداشته شده است.
نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: روز پژوهش فرصت مناسبی برای ارج نهادن به مقام محققان، پژوهشگران و جهادگران عرصه علم و دانش است که دانایی را به ارمغان می‌آورند و راه‌های جدید پیشرفت و تعالی را برای بشریت می‌گشایند؛ آنان که با درک اهمیت پژوهش و ضرورت گسترش فرهنگ باورمندی به پژوهش و تحقیقات، عمر عزیز خود را وقف خدمتگزاری به بشریت کرده اند.
رحیمی بیان کرد: این محققان، با ترسیم نقشه علمی و عملی پیشرفت، آیینه آگاهی، علم و عقلانیت را در برابر دیدگان، قرار می‌دهند و راه توسعه و تعالی را هموار می‌کنند و در گمنامی، ارمغان آور نام و نشان، برای مُلک و ملت و مایه مباهات و افتخار هستند. 
وی ادامه داد: پژوهش‌های علمی و کاربردی بر تصمیم گیری‌های خُرد و کلان، اثرگذار خواهد بود و زندگی انسان، متأثر از همین ایده‌ها، اندیشه‌ها و گل‌واژه‌هایی است که از باغ پرگل پژوهش، سر برمی‌آورند؛ امید آنکه گل‌های بوستان علم، ادب و اندیشه، شفابخش و درمانگر دردهای جامعه، گردند.
استاندار فارس همچنین در این پیام با گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری، توفیق بیش از پیش پژوهشگران، دانشمندان و فعالان عرصه علم و فناوری را از خداوند بزرگ، خواستار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی