[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۸
  • دوره جدید

صرفه‌جویی ۶میلیاردو۵۰۰میلیون ریالی با بازگشت دیزل ژنراتور VOLVO به چرخه تولید، روزنامه شیراز نوین

با تلاش متخصصان نفت و گاز زاگرس جنوبی محقق شد؛
صرفه‌جویی ۶میلیاردو۵۰۰میلیون ریالی
 با بازگشت دیزل ژنراتور VOLVO به چرخه تولید

به گزارش روابط عمومی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی به نقل از منطقه عملیاتی پارسیان، رئیس این منطقه عملیاتی، گفت: یک دستگاه دیزل ژنراتور VOLVO PENT با توان ۲۵۰ کیلو وات که به دلیل برخی اشکالات فنی از مدار تولید خارج شده بود، در سال جهش تولید و در راستای استفاده بهینه از تمامی ظرفیت‌ها پس از تعمیرات اساسی و تعویض برخی قطعات به مدار تولید بازگشت.
مهندس محمد نجفی، افزود: بر اساس برآوردهای انجام شده، تأمین یک دستگاه جدید از این نوع دیزل ژنراتور هفت میلیارد ریال هزینه در بر دارد که البته به دلیل تحریم‌های ظالمانه خرید آن کار دشواری است و این در حالی است که تعمیر دیزل ژنراتور موجود تنها حدود ۴۵۰ میلیون ریال هزینه در بر داشته است. وی قسمت‌های تعمیر شده این دیزل ژنراتور را شامل سیستم‌های نشت بندی، میل لنگ، پیستون، اگزوز، تابلو برق، استارتر، رادیاتور و... عنوان کرد و گفت: به منظور افزایش ضریب ایمنی نیز برخی ادوات ایمنی روی آن نصب شده است.
نجفی در پایان گفت: این دیزل ژنراتور با تکیه بر دانش فنی متخصصان تعمیرات مکانیک، ترابری و تدارکات کالای منطقه عملیاتی پارسیان و مهندسی تعمیرات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی و با همکاری بخش خصوصی و استفاده از منابع داخلی، تعمیر و راه اندازی شد. منطقه عملیاتی پارسیان شامل چهار میدان فعال عملیاتی تابناک، هما، شانول و وراوی است که در جنوب استان فارس و در مجاورت شهرستان‌های لامرد، مهر، خنج و پارسیان قرار دارد و خوراک مورد نیاز پالایشگاه گاز پارسیان را تأمین می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی