[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

کووید ۱۹ همچنان خطر ناک است ، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری- گروه خبر 
آخرین آمارهای مربوط به وضعیت کروناویروس در استان فارس، از وضعیت وخیم ۲۷۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بخش‌های مراقبت ویژه خبر می‌دهد.
معاون بهداشت دانشگاه با اعلام این آمار در استودیو سلامت فارس، گفت: از مجموع هزار و ۱۷ بیمار مثبت قطعی یا مشکوک و دارای علامت کروناویروس که در بیمارستان‌های استان بستری هستند، ۲۷۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر «عبدالرسول همتی» با اشاره به انجام بیش از ۵۲۷ هزار مورد تست تشخیصی کروناویروس از ابتدای شیوع در استان تا دیروز بیست و چهارم آذر، افزود: بر اساس آخرین بررسی‌ها، تا دیروز ابتلای ۱۵۶ هزار و ۶۳۶ نفر به قطعیت رسیده است.
او همچنین از جان باختن ۱۲ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ طی روز یکشنبه تا دوشنبه در فارس خبر داد و اضافه کرد: با افزوده شدن موارد جدید، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو هزار و ۸۴۴ هم استانی را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده ایم.
معاون بهداشت دانشگاه مجموع بهبودیافتگان این بیماری را نیز که از ابتدای شیوع تاکنون از بیمارستان‌ها ترخیص شده یا از ایزوله خانگی خارج شده اند، ۱۵۰ هزار و ۱۱۹ نفر اعلام کرد.
دکتر همتی با بیان اینکه بر اساس آخرین بررسی آمارهای این بیماری در ماه آذر، ۵۴ درصد از مبتلایان به کووید۱۹ استان را مردان و ۴۶ درصد را بانوان تشکیل می‌دهند، اعلام کرد: در این بازه زمانی ۵۸ درصد از جان باختگان ناشی از این بیماری، مردان و ۴۲ درصد از جان باختگان آذر سال جای نیز، بانوان هستند.
او با اعلام اینکه پنج و سه دهم درصد از آمار مبتلایان در آذر سال جاری را کارکنان بهداشت و درمان درگیر با کرونا تشکیل داده اند، یادآور شد: این آمار نسبت به میزان ۱۰ درصدی ماه گذشته کاهش یافته است.
این مقام مسئول در دانشگاه با اشاره به اینکه ۹ و نیم درصد جان باختگان در گروه سنی زیر ۵۰ سال هستند، در حالی که ۸۲ درصد از مبتلایان در این گروه سنی هستند، تأکید کرد: لازم است مراقب از سلامت سالمندان و مبتلایان دارای بیماری زمینه ای را جدی بگیریم.
دکتر همتی میانگین سنی مبتلایان به کووید۱۹ را در استان، ۴۳ سال اعلام کرد و افزود: میانگین سنی جان باختگان ناشی از این بیماری نیز در آذر سال جاری، ۶۹ سال بوده است که هر دو آمار یاد شده نسبت به ماه گذشته، افزایش یافته است.
معاون بهداشت دانشگاه با توجه به کاهش آمار ابتلا، بستری و جان باختن مبتلایان، ضمن تقدیر از مردم برای رعایت اصول بهداشتی در این بحران با تأکید بر عزم جدی همگانی برای ادامه روند رعایت اصول بهداشتی، از عموم مردم خواست تا ضمن استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در دورهمی‌های خانوادگی و تجمعات، شست و شو و ضدعفونی کردن مرتب دست‌ها و رعایت فاصله فیزیکی را نیز جدی بگیرند تا شاهد کاهش بیشتر این آمار باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی