[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۴
  • دوره جدید

رئیس‌جمهور: مردم در سال ۹۶ حماسه دیگری بیافرینند، روزنامه شیراز نوین

آفتاب‌نیوز: رئیس جمهور گفت: دولت خود را متعهد به امام خمینی(ره) می‌داند و پیرو مسیر و گفتمان امام خمینی(ره) و رهبری است.
حجت السلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز در مراسم تجدید پیمان اعضای هیئت دولت با آرما‌ن‌های امام خمینی(ره) در محل حرم ایشان اظهار کرد: دولت در آستانه دهه فجر وظیفه خود می‌دانست یک بار دیگر با آرمان امام خمینی(ره) بیعت کند.
وی درادامه به اشاره به اینکه 38سال پیش امام خمینی(ره) با تصمیم شجاعانه از تبعید به کشور بازگشت و بذری که 15سال پیش در خاک این سرزمین کاشته بود، به ثمر نشست، افزود‌: امام خمینی(ره) نه به مسیر مسلحانه برای پیروزی در انقلاب معتقد بود و نه به خمودگی و خاموشی‌های مرتجعانه؛ راه مبارزه فرهنگی و مردمی شیوه امام(ره) بود.
روحانی در ادامه گفت: چهل سالگی به معنای بلوغ و پختگی یک فرد یا نظام است و به معنای گذر از دوران حرکت‌های هیجانی به سمت اعتدال است. ما خوشحالیم که جمهوری اسلامی ایران و حکومت اسلامی در طول سالیان گذشته با مجاهدت و عزم راستینی که در مسیر انقلاب و امام(ره) بوده‌اند امروز به اوج بلوغ و کارآزمودگی خود رسیده است. البته ما همه نیازمند راه امام (ره) و گفتمان امام(ره) هستیم. گفتمان امام(ره) اتصال انقلاب اسلامی به نظام جمهوری اسلامی ایران است.
رئیس‌جمهور در ادامه تصریح کرد: راه امام(ره) راه آزادی بود و بهترین تجلی آزادی هم انتخابات است. ما در ماه‌های آینده در یک آزمایش بزرگ تاریخی قرار می‌گیریم و مردم باید در آغاز سال 96 پای صندوق انتخابات حماسه دیگری را بیافرینند.
روحانی با بیان اینکه راه امام(ره) راه استقلال است و استقلال هم نه به معنای انزوا، بلکه به معنای عدم استیلای دیگران بر سرنوشت کشور است،‌ گفت: ما نه بیگانه پرستیم نه بیگانه هراس. ما تافته جدابافته نیستیم. ما تار و پود گمشده در نقش جهان نیسیتم. ما مسلمان، انقلابی و ایرانی هستیم و با همه شباهت‌ها تفاوت‌ها با سایر مردم جهان باید از تعامل سازنده با جهان به نفع منافع ملی خود در سایه رهنمودهای رهبری استفاده کنیم. رهبری با حق‌الناس خواندن رأی مردم حماسه سال 92 را آفرید و با نرمش قهرمانانه راه را برای مذاکرات سرنوشت‌ساز آماده کرد.
وی افزود:‌ ما امروز می‌دانیم در همه پیچ و خم‌های انقلاب در مسیر نظام با رهبری رهبر معظم انقلاب که خلف صالح امام(ره) هستند، می‌توانیم از مشکلات به خوبی عبور کنیم. آنچه مهم است آرمان‌ها، اصول و اهداف ماست. روش‌ها آنگاه مقدس است که به ارزش‌های مقدس منتهی شود و الا روش‌ها قابل تغییر است.
روحانی در ادامه گفت: ما امسال در شرایطی به حرم امام خمینی(ره) شرفیاب شدیم که یکی از یاران نزدیک امام(ره) در میان ما نیست و داغ او بر دل انقلاب و مردم ماست. در روزهای گذشته قلب میلیون‌ها انسان برای او تپید. آیت‌الله هاشمی در کنار امام(ره) خفته است. امام(ره) مرد بزرگی بود و شاگردان بزرگ، متعهد و انقلابی تربیت کرد. خوشحالیم که یکی از شاگردان بزرگ امام(ره) یعنی رهبر انقلاب پرچم انقلاب را به دوش دارند و ما می‌توانیم با هدایت‌های ایشان مسیر انقلاب را تا پیروزی نهایی دنبال کنیم.
وی در ادامه تصریح کرد: در این ایام ما باید به خانواده بزرگ امام(ره) که سهم بزرگی در انقلاب داشتند هم تبریک بگوییم. این روزها روز امام(ره) و روز عزت و عزم ملی است. امام(ره) هم مظهر همین عزت و عزم ملی همه ایرانیان است. امام(ره) متعلق به قشر خاصی نیست و از آن همه مسلمانان جهان و ایران است. ما به خاندان امام(ره) احترام می‌گذاریم؛ مخصوصاً به یادگار امام(ره) که عالمی فرهیخته و مدرس حوزه علمیه قم هستند. وجود حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی برای انقلاب، کشور و همه مغتنم است. امید داریم بتوانیم مسیر امام(ره) را ادامه دهیم.
روحانی در بخش دیگری از اظهارات خود، گفت: متأسفیم که در آستانه ایام دهه فجر شاهد تشییع پیکر پاک آتش‌نشانان قهرمان هستیم. ما به خانواده معظم آنها تسلیت می‌گوییم و آنها هم می‌دانند که همه ملت در این غم شریک آنها هستند. آتش‌نشانان فداکار نشان دادند که در راه مردم ایثار، فداکاری و جانبازی از بین نرفته و این روحیه ایثار در دل جوانان ما زنده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی