[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۲
  • دوره جدید

مبارزه با مواد مخدر بازخورد خوبی ندارد، روزنامه شیراز نوین

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: توسعه فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی با کمک افراد خیر، آینده‌ای روشن و پُرامید را رقم می‌زند. 
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، سلیمان کرمی در نشست هم‌اندیشی با حضور اسماعیل اکبری معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس اظهار داشت: امروزه اعتیاد و گرایش به سمت مصرف مواد مخدر مهم‌ترین نگرانی مردم محسوب می‌شود.
وی خسارت‌های ناشی از مصرف مواد مخدر را متعدد و جبران‌ناپذیر دانست و افزود: اعتیاد به مواد مخدر و روان‌گردان‌ها، مادر آسیب‌های اجتماعی است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس در ادامه این نشست ضمن گرامیداشت هفته پژوهش به ظرفیت‌های علمی استان اشاره نمود و گفت: استفاده از توان علمی نخبگان، مراکز علمی و شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های پیشگیری، درمان، صیانت و توانمندسازی می‌تواند یک مسیر به‌روز و نو را در این عرصه به وجود بیاورد.
کرمی افزود: از ظرفیت پژوهشی مراکز علمی، صاحب‌نظران و نخبگان در مسائل و آسیب‌های اجتماعی در چرخه سامان‌دهی معتادان باید بهره گرفت. وی بیان کرد: برای داشتن یک جامعه عاری از اعتیاد از هر نوع طرح و پیشنهاد اصولی و کاربردی استقبال خواهیم نمود. 
این مقام مسئول در استان فارس، عملکرد جزیره‌ای و کم‌رنگ برخی از دستگاه‌ها مرتبط در این عرصه را علت مهمی در تأخیر رسیدن به اهداف عنوان نمود و بیان داشت: معمولاً فعالیت‌های انجام شده از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط در عرصه مبارزه با مواد مخدر پراکنده انجام می‌گیرد که ما را از رسیدن به اهداف اصلی دور می‌کند؛ به‌طوری که میزان فعالیت و اجرای برنامه‌های صورت گرفته مشخص نمی‌گردد و بازخورد خوبی در بین مردم ندارد.
کرمی، توانمندی دستگاه قضائی را در حوزه مبارزه با مواد مخدر و کاهش آسیب‌های اجتماعی مهم برشمرد و گفت: نشست‌های تخصصی با مجموعه قضائی به‌ویژه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم می‌تواند تأثیرات بسزایی در جهت رسیدن به اهداف مشترک یعنی مبارزه همه‌جانبه با مواد مخدر و روان‌گردان‌ها داشته باشد. دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس در ادامه سخنان خود به نقش مؤثر خیرین در یاری‌رساندن به اقشار آسیب‌دیده از اعتیاد اشاره نمود و اظهار داشت: افراد خیر در سطح محلات سکونت خود، می‌توانند با رویکرد پیشگیری و دستگیری از این قشر آسیب‌پذیر علاوه بر ایفای نقش تسهیل گری در راستای ایجاد جامعه‌ای سالم و عاری از اعتیاد حتی در جمعیت کوچک محله خود نقش مؤثری ایفا کنند و زمینه ایجاد توسعه فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی جهت رسیدن به آینده‌ای روشن و پُرامید فراهم کنند.
وی در پایان گفت: امیدواریم روزی فرا برسد که خیرین همان‌طور که برای کمک به ایتام و کودکان محروم پیش‌قدم هستند، بتوانیم از آن‌ها در امر پیشگیری از اعتیاد نیز بهره‌مند شویم.
در ادامه این نشست اسماعیل اکبری معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس ضمن تأکید بر حمایت دستگاه قضا در اجرای طرح‌ها و برنامه‌های اثرگذار در بخش‌های مختلف فرهنگی، درمان و مقابله‌ای، سخنانی پیرامون استفاده از ظرفیت سمن‌ها، فراهم ساختن اشتغال برای خانواده‌های آسیب‌دیده از اعتیاد، برنامه‌ریزی برای گروه‌های همسال، حمایت از بهبودیافتگان و... تأکید نمود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی