[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۶
  • دوره جدید

منع یلدا به کمک دانش‌آموزان همیار پزشک ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز خبر داد: 
منع یلدا به کمک دانش‌آموزان همیار پزشک 

اعضای نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کروناویروس در دویست و بیست و پنجمین نشست این ستاد بر به کارگیری ظرفیت طرح «همیار پزشک» در پیشگیری از برگزاری میهمانی‌های شب یلدا و خطر شیوع کروناویروس تأکید کردند. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، رئیس دانشگاه در این نشست با ابراز نگرانی از احتمال برگزاری دورهمی‌های خانوادگی در شب یلدای امسال، بر اهمیت توجه به نقش همیاران پزشک در این شب، برای جلوگیری از میهمانی‌های خانوادگی، تأکید کرد.
دکتر «مهرزاد لطفی» با بیان اینکه همیاران پزشک می‌توانند در کاهش شیوع کروناویروس، همراه مدافعان سلامت باشند، از دانش آموزان استان فارس خواست با مشارکت در این طرح، مجموعه سلامت را یاری کنند تا در شب یلدا شاهد برگزاری دورهمی‌ها و تجمع خانواده‌ها نباشیم. او همچنین پیشنهاد برگزاری مسابقه عکس با موضوع «شب یلدای مجازی» در راستای پرهیز مردم از حضور در تجمعات خانوادگی، ویژه دانش آموزان همیار پزشک را در سطح استان مطرح کرد. دکتر لطفی با تأکید بر نقش فضای مجازی در فرهنگ سازی و ارتقای فرهنگ رعایت مسائل بهداشتی در جامعه، از مردم خواست تا آیین زیبای شب یلدا را به صورت مجازی برگزار کنند. بررسی میزان ابتلا در مناطق مختلف استان، آمار نمونه گیری در آزمایشگاه‌های تشخیصی مولکولی، میزان بستری بیماران کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان و علت‌های جان باختن متوفیان طی روز دوشنبه تا سه شنبه، از دیگر محورهای مورد بررسی رئیس دانشگاه در نشست دیروز بود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی