[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

چرا حتی در زمستان هم نباید با لباس گرم بخوابیم؟، روزنامه شیراز نوین

لباسی که در خواب به تن داریم می‌تواند روی خواب، ظاهر و حتی سلامت ما تأثیر بگذارد. به گزارش بهداشت نیوز، اگر شب‌ها به خاطر لباس خوابتان گرمتان می‌شود، ممکن است یکی از دلایل اینکه راحت خوابتان نمی‌برد و صبح‌ها خسته از خواب بیدار می‌شوید، همین باشد. در ادامه می‌خواهیم ببینیم خوابیدن با لباس گرم چه مضراتی دارد.
۱. روی کیفیت خوابتان تأثیر می‌گذارد
اگر لباس خوابتان خیلی گرم باشد این موضوع باعث می‌شود نتوانید خواب راحت و آسوده ای داشته باشید. چون بدنتان باید در طول شب دمای مناسبی داشته باشد. بهترین گزینه برای خواب لباس‌های کتانی است چون به پوست اجازه نفس کشیدن می‌دهد و کمک می‌کند احساس راحتی کنید. یک گزینه مناسب دیگر لباس‌های جنس لینن است؛ چون این جنس پارچه هم هوا را از خود عبور می‌دهد و هم جاذب است، اما ممکن است به نرمی کتان نباشد.
۲. جوش می‌زنید
وقتی به خاطر گرمای لباستان در خواب عرق می‌کنید ممکن است دچار مشکلی به نام جوش ناشی از عرق شوید. ترکیب گرما و مالیده شدن لباس عرق کرده به پوست می‌تواند باعث مسدود شدن منافذ پوست و درنتیجه تحریک بیشتر آن شود. انتخاب لباس خوابی از جنس بامبو ممکن است به جلوگیری از جوش زدن کمک کند، چون پارچه بامبو خواص ضد میکروب دارد. این پارچه از کتان نرم تر است و از قدرت جذب بیشتری هم برخوردار است و ممکن است دقیقاً همان چیزی باشد که برای یک خواب خوب به آن نیاز دارید.
۳. ممکن است زمینه‌ساز عفونت شود
تعریق شبانه احتمال بروز عفونت پوستی را بالا می‌برد. باکتری‌ها در محیط‌های تاریک و مرطوب بهتر رشد می‌کنند و وقتی خود را با چندین لایه لباس گرم و پتو می‌پوشانید، در واقع بهترین محیط را برای رشد میکروب‌ها فراهم کنید.
۴. ممکن است روی سلامت باروری‌تان تأثیر بگذارد
طبق تحقیقات، خوابیدن با لباس زیر تنگ یا لباس گرم، می‌تواند روی قدرت باروری زنان هم تأثیر بگذارد؛ چون تعریق بیش از اندازه ممکن است منجر به التهاب و عفونت شود.
۵. بدن نمی‌تواند دمای خود را به‌طور طبیعی تنظیم کند
اگر در رختخواب خیلی گرمتان باشد، این مسئله مانع از پایین آمدن دمای مرکزی بدن شما و درنتیجه محروم شدنتان از یک خواب خوب شبانه می‌شود. بدن وقتی دمای پایین تری دارد می‌تواند بهتر احیا شود و حتی سوخت و ساز سریع تری داشته باشد. اگر به دنبال جنسی جز کتان برای لباس خواب خود هستید، شاید ابریشم گزینه خوبی باشد. پارچه‌های ابریشمی دما را به طور طبیعی تنظیم می‌کنند و به لطف گرمایی که بین تارهای ابریشمی خود حفظ می‌کنند می‌توانند در شب‌های سرد زمستان شما را گرم نگه دارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی