[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۰
  • دوره جدید

رمزگشایی از اظهارات غیرحرفه‌ای لکو درباره بیرانوند، روزنامه شیراز نوین

ویم دکنیک دروازه‌بان سابق آنتورپ می‌گوید این باشگاه بعد از انتقاد علنی و غیرحرفه‌ای ایوان لکو سرمربی اش از علیرضا بیرانوند، سنگربان ایرانی را عملاً از دست داده است.
ایوان لکو سرمربی آنتورپ بعد از شکست 2-0 این تیم مقابل کلوب بروژ در لیگ بلژیک به شکلی عجیب به انتقاد از دروازه بان جدید ایرانی تیمش پرداخت و گفت تصمیمش برای بازی دادن به بیرانوند اشتباه بوده است. ویم دکنیک سنگربان سابق آنتورپ با انتقاد از این اقدام لکو گفت بعد از صحبت‌های او درباره بیرانوند، آنتورپ این دروازه بان ایرانی را عملاً از دست داده است و این صحبت‌ها می‌تواند عواقبی بسیار منفی برای بیرانوند داشته باشد.
ایوان لکو بعد از شکست مقابل کلوب بروژ که اولین بازی بیرانوند برای آنتورپ در لیگ بلژیک بود گفته بود: ما دو دروازه بان اول داریم که یکی از آنها خیلی خوب است و دومی امروز خوب نبود. تصمیم من برای بازی دادن به بیرانوند درست نبود.
ویم دکنیک اما با انتقاد از انتقاد علنی و صریح سرمربی آنتورپ از بیرانوند گفت: من معتقدم ایوان لکو خودش شخصاً بیرانوند را برای آن بازی انتخاب نکرده بود و این تصمیم او یک تصمیم قلبی نبود. به نظرم او را به استفاده از دروازه بان ایرانی مجبور کرده بودند. لکو می‌خواست در آن بازی بوتز را به میدان بفرستد اما مسائل دیگر باعث شده بود او را به این نتیجه برسانند که باید از بیرانوند استفاده کند.
سنگربان سابق آنتورپ در ادامه گفت: با اینکه لکو گفت خودش اشتباه کرده ولی در صحبت‌هایش رمزهایی بود که نشان می‌داد او را مجبور کرده اند. لکو اشاره کرد که ما دست به قمار زدیم و نگفت من دست به قمار زدم. او احتمالاً به مدیریت تیم اشاره می‌کرد. احتمالاً لوچیانو ده اونفوریو از تأثیرگذاری خود استفاده کرده بود تا بیرانوند به میدان برود.
دکنیک در ادامه گفت: ژان بوتز دروازه بان خوبی است ولی فراموش نکنید که او هم در بازی مقابل خنک اشتباه کرده بود. بیرانوند در مقابل تاتنهام خیلی خوب کار کرد و احتمالاً در تمرینات هم نمایش خیلی خوبی داشته. وقتی در یک تیم دو دروازه بان هست که کیفیتی شبیه به هم دارند چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد.
انتقادهای غیرحرفه ای و بی سابقه ایوان لکو نسبت به بیرانوند آن هم در اولین بازی فیکس او در لیگ بلژیک با واکنش بسیار منفی روبه‌رو شده است. مربیان بزرگ معمولاً در روزهای سخت و بعد از شکست‌ها حتی اگر بازیکنان مرتکب اشتباه‌هایی بزرگ شده باشند دست کم در مقابل خبرنگاران به حمایت از آنها می‌پردازند. به همین علت بود که اقدام غیر حرفه ای لکو از سوی بسیاری از ناظرین به عنوان پنهان شدن او پشت سر بازیکنش برای فرار کردن از عواقب یک شکست ارزیابی شده بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی