[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

عمران لنگ اعتبار است، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران مجلس، گفت: بر اساس میزان تورم، اعتبارات حوزه عمران در لایحه بودجه ۱۴۰۰ باید از ۱۰۴ هزار میلیارد تومان به ۱۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش یابد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به بررسی اعتبارات حوزه عمران در لایحه بودجه سال 1400 با حضور وزیر راه و شهرسازی، گفت: اعتبارات حوزه عمران در لایحه بودجه حدود 104 هزار میلیارد تومان است؛ حال به نظر من به نسبت تورم و افزایش هزینه‌ها، روند بودجه ریزی حوزه عمران کاهشی بوده است.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی طرح‌های سؤال بسیاری از وزیر راه و شهرسازی مطرح است؛ این نشان می‌دهد که حوزه عمران دچار مشکلات بسیاری بوده و اعتبارات جواب نیاز کنونی این بخش را نمی‌دهد.
وی گفت: از طرفی در کنار محدود بودن اعتبارات حوزه عمرانی کشور، بحث اختیارات وزیر راه و شهرسازی نیز مطرح است. وقتی از وزیر مربوطه درباره علل عدم اجرای پروژه‌های عمرانی و عدم تخصیص اعتبار سوال می‌شود، می‌گوید که تخصیص برعهده من نبوده و برعهده سازمان برنامه است.
رضایی کوچی ادامه داد: بر اساس قانون، 10 درصد از درآمدهای حاصل از فروش گازوئیل باید 50 درصد برای حوزه راهداری و 50 درصد برای حوزه راه آهن اختصاص داده شود که متأسفانه حتی یک ریال نیز اختصاص داده نشده است.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: متأسفانه دولت به دلیل کسری بودجه، مدام از اعتبارات حوزه عمران برداشت می‌کند. به نظر من اعتبارات حوزه عمران باید در اختیار وزیر راه و شهرسازی قرار گیرد تا وی بر اساس اولویت‌ها هزینه کند. از طرف دیگر هزینه‌های جاری در لایحه بودجه حدود 60 درصد افزایش داشته؛ حال بر اساس این روند افزایشی، بودجه حوزه عمران از 104 هزار میلیارد تومان باید به 150 هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی