[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

واردشدن ۲۴هزار میلیارد خسارت به بخش کشاورزی ، روزنامه شیراز نوین

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در هشت ماهه گذشته حدود 24 هزار میلیارد ریال خسارت در عوامل خطر مختلف خشکسالی، سرمازدگی، یخبندان، سیل، طوفان، تگرگ و آتش سوزی بخش کشاورزی استان فارس وارد شد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، جعفر صبوری پور روز سه شنبه بیست و پنجم آذر ماه در نشست بررسی وضعیت خسارت‌های وارده شده در سال جاری به ویژه در سیل اخیر به بخش کشاورزی استان فارس که با حضور مدیر کل مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، ابراز کرد: ارزش تولیدات بخش کشاورزی استان فارس 480 هزار میلیارد ریال است و این میزان خسارت تاکنون 5درصد آن را شامل می‌شود و تا پایان سال قطعاً افزایش می‌یابد.
وی با اشاره به اینکه براساس بررسی‌های صورت گرفته سیل شانزدهم آذرماه 510 میلیارد ریال به کشاورزی 6 شهرستان استان خسارت وارد کرد، افزود: این شهرستان‌‌ها شامل کازرون، کوه‌چنار، لامرد، مُهر، استهبان و فیروز آباد است.
این مقام مسئول با بیان اینکه با وجود شرایط پر خطر برای تولید محصولات کشاورزی موضوع بیمه باید توسعه یابد، اظهار کرد: با وجود مدت کمتر از سه ماه از سپری شدن سال زراعی جدید و رصد‌های انجام شده سطح بیمه محصولات زراعی راهبردی در استان فارس نسبت به مدت مشابه سال گذشته 25 درصد افزایش داشته است. 
به گفته وی در سال گذشته سطح بیمه شده ده هزار هکتار بوده است اما امسال در مقطع کنونی برای چهار محصول استراتژیک گندم، جو، کلزا و چغندر 12 هزار و 400 هکتار تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته است. 
او با اشاره به اینکه در حادثه سیل گسترده سال 1398 نیز دولت محترم نسبت به خسارت دیدگان مساعدت داشته است، تصریح کرد: امیدواریم هم اکنون نیز با توجه به عمق خسارت‌ها بخشی از زیان‌های اتفاق افتاده از محل منابع مختلف مانند اعتبارات عمرانی، تسهیلات ارزان قیمت یا کمک بلاعوض جبران شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی