[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۶
  • دوره جدید

مدیرعامل شرکت گاز فارس: طرح‌های پژوهشی موردحمایت قرار می‌گیرند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، مدیرعامل شرکت گاز فارس تأکید کرد که تولید محصولات عرضه محور و حمایت از تجاری سازی طرح‌های پژوهشی، از اولویت‌های این شرکت است.
غلامعباس حسینی گفت: اولویت‌بندی طرح‌های پژوهشی بر اساس تولید محصولات عرضه محور، بومی‌سازی فناوری‌های صنعت گاز و تجاری‌سازی طرح‌های پژوهشی است.
او افزود: تولید نانوفیلتر با هدف بهبود راندمان فیلتراسیون ذرات جامد از گاز طبیعی، طراحی و ساخت دستگاه نشت‌یاب گاز، تولید نمونه تجاری کنتور ارتقایافته، ساخت دستگاه آزمون غیرمخرب سرجوش غیرپلی‌اتیلنی، بومی‌سازی دستگاه نشت‌یاب لیزری گاز، طراحی دستگاه هشداردهنده تأسیسات زیرزمینی قابل نصب بر ماشین‌های سنگین حفاری و تولید انواع رگولاتورهای گاز صنعتی و خانگی از جمله طرح‌های پژوهشی محصول محور شرکت گاز فارس است که با همکاری متخصصان صنعت گاز در صنایع الکترونیک ایران، پارک علم و فناوری فارس، شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه شیراز و آزاد اسلامی شیراز در حال اجراست.
مدیرعامل شرکت گاز فارس، تصویب طرح‌های پژوهشی، تشکیل کمیته تجاری‌سازی در واحد پژوهش شرکت گاز فارس و راه‌اندازی انجمن نخبگی با هدف ایجاد و توسعه بستر نوآوری جهت شتاب‌دهی به روند دستیابی به فناوری‌های مدنظر صنعت گازرا از دیگر اقدامات واحد پژوهش شرکت گاز ذکر کرد.
به گفته حسینی، امضاء قرارداد پژوهشی شرکت گاز فارس با دانشگاه‌های آزاد اسلامی واحد شیراز و دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس با هدف بهره‌گیری از ظرفیت علمی این دانشگاه‌ها، بررسی موانع و مشکلات پیش‌روی صنعت گاز و ارائه راهکارهای گذر از گلوگاه‌های این صنعت، انعقاد تفاهم‌نامه همکاری و ایجاد کمیته مشترک تدوین استاندارد تجهیزات گازی با همکاری متخصصان اداره کل استاندارد فارس و شرکت گاز استان و حمایت ازپایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی مرتبط با حوزه فعالیت شرکت گاز از دیگر اقدامات واحد پژوهش شرکت گاز است.
حسینی تأکید کرد: محصول محوری، نوآوری، صرفه اقتصادی و مرتبط بودن موضوع پژوهش‌ها با نیازهای شرکت گاز از جمله مواردی است که در حمایت از پروژه‌های پژوهشی، ملاک سنجش قرار می‌گیرد. چنانچه پروژه‌های پژوهشی دارای این مولفه‌ها باشند حمایت مالی و معنوی از آنها انجام خواهد شد و محدودیتی در تعداد پروژه‌های مورد حمایت وجود ندارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی