[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

ازدست‌دادن فرصت‌ها به قیمت چهار پله سقوط، روزنامه شیراز نوین

     میثم محجوبی- شیرازنوین 
به ثمر نشستن یکی از ضربات امیر شبانی، سعید زارع و دانیال کردستانی می‌توانست سه امتیاز با ارزش دیدار دیروز را به حساب فجری‌ها واگذار کند اما هیچ یک از این اتفاقات رخ نداد و از طرف دیگر واکنش نجات بخش وحید عزیزی بود که باعث شد نماینده شیراز با دست خالی این بازی حساس خانگی را ترک نکند.
هفته پنجم رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال ایران، بعد از ظهر دیروز با برگزاری 9 دیدار به انجام رسید و در مهم‌ترین بازی‌ها، دو تیم شیرازی موفق به گلزنی نشدند. فجر در شیراز مقابل پارس جنوبی جم با تساوی بدون گل متوقف شد و قشقایی در بوشهر چهارمین شکست متوالی را پذیرفت.
در ورزشگاه پارس شیراز و از ساعت 14 تیم فجر شهید سپاسی میزبان پارس جنوبی جم بود. دیدار تیم‌های چهارم و دوم جدول از حساسیت بالایی برخوردار بود و حساس ترین بازی هفته محسوب می‌شد.
فجر با ترکیب وحید عزیزی، امیرشبانی، محمد قنبری، امیرحسین صدقی، محمد امینی، رحیم آلبوغبیش، میلاد احمدی، دانیال کردستانی، احسان علوان زاده، سعید زارع و فرزان دانا به میدان آمد.
محمد نصرتی نیز این نفرات را در ترکیب اصلی نماینده آبی پوش جم قرار داده بود: محمدعلی نعمتی، مصطفی اکرامی، امید نظامی پور، محمدحسین مهرآزما، علی ملایی، محمدجواد آزاده، علی محمدی، مهرداد هدایتیان، بهروز هوشمند، یونس اکبرپور و کیانوش میرزایی.
قضاوت این بازی بر عهده مسعود حقیقی بود. رضا حیدری و عباس سعادت کمک‌های او بودند و مجتبی شجاعی نیز داور چهارم بود. مسعود مرادی داور سابق و نامی کشورمان نیز وظیفه نظارت بر امر داوری را بر عهده داشت.
در همان دقیقه نخست بازی، تکل خشن بازیکن میهمان باعث شد تا داور نخستین کارت بازی را خیلی زود از جیبش خارج کند. روی این صحنه فجری‌ها اعتقاد به کارت قرمز داشتند و اگر داور کمی سخت گیری می‌کرد، می‌توانست یکی از سریع ترین کارت‌های قرمز تاریخ فوتبال را به نام خود و هافبک خاطی پارس جنوبی ثبت کند.
در دقایق ابتدایی، جمی‌ها میل بیشتری به هجوم از خود نشان دادند اما هرگز نتوانستند موقعیتی خلق کنند. از حدو دقیقه 10 نیز تیم فجر ابتکار عمل را در دست گرفت و تا پایان نیمه اول، تیم برتر میدان بود. نخستین موقعیت خطرناک مسابقه هم برای فجری‌ها به دست آمد.
در دقیقه 15 ارسال دقیق میلاد احمدی از جناح چپ، با ضربه سر امیرشبانی مدافع پیش تاخته فجری‌ها همراه شد اما توپ او با اختلاف اندکی از بالای دروازه به بیرون رفت. 
در دقیقه 24 بازیکن شماره 24 فجر یعنی دانیال کردستانی که ستاره دو بازی گذشته این تیم بود، شوتی را از فاصله ای دور روانه دروازه محمدعلی نعمتی کرد اما توپ او با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت. 
در دقیقه 28 باز هم این امیرشبانی بود که روی ارسال کرنر خطرساز شد و ضربه سرش با اختلاف اندکی از بالای دروازه به خارج از زمین رفت.
در دقیقه 43 داور مسابقه به دلیل تمارض بازیکن پارس جنوبی، به وی کارت زرد نشان داد. یک دقیقه بعد، فجر صاحب موقعیت گلزنی شد. ابتدا ضربه سر ناقص سعید زارع توسط مدافعان دور شد، همین توپ پشت محوطه جریمه به فرزان دانا رسید که ضربه او پس از برخورد با مدافع، راهی کرنر شد. اما همین برخورد توپ با مدافع، اعتراض شدید فجری‌ها را در پی داشت که اعتقاد داشتند توپ با دست مدافع برخورد کرده است. مهدی نوشادی گزارشگر شبکه فارس که تصویر آهسته این صحنه را طریق مانیتور خود دیده بود، به شیرازنوین گفت: در اینکه توپ به دست مدافع برخورد کرد شکی نیست، اما شاید داور به دلیل چسبیده بودن دست بازیکن به بدنش، از اعلام پنالتی سر باز زد.
در نهایت پس از یک دقیقه وقت تلف شده، بازی در نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.
در نیمه دوم هم مانند نیمه اول، این پارس جنوبی بود که بازی را بهتر آغاز کرد. کلانتری سرمربی فجری‌ها پیش از آغاز این نیمه دست به تعویض زد و احسان گنجی را به جای امیرحسین صدقی وارد بازی کرد. 
در دقیقه پنجم این نیمه، شوت خوب بازیکن پارس جنوبی با اختلاف کم و به شکل خطرناکی از روی دروازه وحید عزیزی به بیرون رفت.
اما از همین دقیقه به بعد، روند بازی دوباره به سود فجری‌ها تغییر کرد؛ به شکلی که آنها در 20 دقیقه بعدی، پنج بار روی دروازه حریف خطرناک ظاهر شدند! ابتدا در دقیقه 52 سعید زارع با دروازه بان حریف تک به تک شد اما ضربه او را نعمتی دفع کرد. در ادامه نیز ضربه علوان زاده در دستان این دروازه بان آرام گرفت.
یک دقیقه بعد، دوباره سعید زارع خطرساز شد و این بار ضربه او از بالای دروازه با اختلاف کمی به خارج رفت.
در دقیقه 55 ضربه آزاد احسان علوان زاده در دستان محمدعلی نعمتی آرام گرفت. دو دقیقه بعد فجری‌ها صاحب یک ضربه آزاد شدند که دانیال کردستانی پشت توپ قرار گرفت و با شوتی سنگین، دروازه پارس جنوبی را هدف قرار داد اما این بار هم نعمتی با واکنشی عالی توپ را به کرنر فرستاد.
در دقیقه 62 فرزان دانا با ضربه سر، موقعیت خوبی را برای سعید زارع فراهم کرد اما چرخش خوب زارع، با ضربه ای همراه نشد تا این فرصت هم از دست ربرود.
شاگردان محمد نصرتی پس از اینکه از این حملات فجری‌ها جان سالم به در بردند، در دقیقه 73 بالاخره یک حمله جدی انجام دادند که به خطرناک ترین فرصت بازی تبدیل شد. یک ارسال زمینی از جناح چپ به دهانه دروازه و ضربه ای که از فاصله ای بسیار نزدیک، با جاگیری و واکنش به موقع وحید عزیزی دفع شد. 
در دقیقه 76 کلانتری دو تعویض دیگر انجام داد و سپهر شاهین و حمید نعمتی را به جای سعید زارع و رحیم آلبوغبیش به بازی فرستاد. نعمتی با ورود به زمین، بازوبند کاپیتانی نیز به بازو بست! این بازوبند پیش از این بر بازوی وحید عزیزی بسته شده بود.
در ادامه، بازی دچار افت محسوسی شد و انگار هر دو تیم به کسب یک امتیاز این مسابقه راضی شده بودند. در دقیقه 80 چرخش و ضربه سپهر شاهین از کنار دروازه پارس به بیرون رفت تا آخرین فرصت این بازی نیز از دست برود.
در نهایت پس از 4 دقیقه وقت اضافه، بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید. این توقف خانگی، باعث شد تا فجری‌ها چهار پله در جدول سقوط کرده و در مکان هشتم بایستند. اما پارس جنوبی با 11 امتیاز در رتبه دوم باقی ماند. استقلال خوزستان با گلی که در دقیقه 95 وارد دروازه آرمان گهر سیرجان کرد، 13 امتیازی شد و صدرنشینی خود را استحکام بخشید.
اما تیم قشقایی شیراز که پس از سه شکست متوالی به بوشهر رفته بود، در مصاف با شاهین نیز مغلوب شد. تک گل این بازی در دقیقه 37 روی ضربه آزاد زیبای محمد ابراهیمی به ثمر رسید.
قشقایی با این شکست در امتیاز 3 باقی ماند و برای نخستین بار به منطقه سقوط وارد شد. در انتهای جدول، نود ارومیه با یک امتیاز رتبه هجدهم را به خود اختصاص داد، خوشه طلایی ساوه 2 امتیازی است و قشقایی با سه امتیاز در رتبه شانزدهم قرار گرفته است.
هفته ششم این مسابقات روز سه شنبه هفته آینده برگزار می‌شود. قشقایی در شیراز میزبان خیبر خرم آباد است و فجر در تهران با بادران دیدار خواهد کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی