[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

معاون اداره‌کل ورزش فارس: واگذاری اماکن ورزشی استان طبق طرح آمایش است، روزنامه شیراز نوین

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان فارس اعلام کرد: واگذاری اماکن ورزشی استان بر اساس طرح آمایش صورت گرفته و طوری طراحی کرده‌ایم که به هیئت‌ها آسیب نرسد. محسن سالاری دیروز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اگرچه ما ۴۸ هیات ورزشی در فارس داریم اما همه آنها توان کسب مدال تعریف شده المپیک، بازی‌های آسیایی، جهانی و مسابقات آسیایی را ندارند. وی اضافه کرد: به عنوان مثال جایگاه شنا در کجا قرار دارد یا ژیمناستیک به جز سعید کیخا که یک استثناست، جایگاهی ندارد. از این رو باید در رشته‌هایی سرمایه گذاری کنیم که ابتدا ایران بخت قهرمانی در المپیک، جهان و آسیا برایشان داشته باشد و سپس استان فارس هم امکان کسب مدال در این رشته‌ها داشته باشد. سالاری با بیان اینکه ۱۷ رشته را انتخاب کردیم که شانس کسب مدال داریم افزود: رشته‌هایی مانند جودو، ووشو، بوکس، تیراندازی، تیروکمان، بسکتبال و یا والیبال هم ایران شانس مدال دارد و هم می‌تواند برای استان فارس افتخار آفرین باشد. معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان فارس ادامه داد: رشته‌های ۱۷ گانه مدال آور که به برخی از آنها اشاره شد در طرح آمایش ما قرار دارند که هم حمایت سخت افزاری و هم حمایت نرم افزاری می‌شوند و یکی از این حمایت‌ها واگذاری همین اماکن ورزشی تخصصی است که مدیریت آنها از طریق ترک تشریفات در اختیار هیئت‌ها قرار دادیم.
خانه والیبال هم بر اساس بخت برای مدال‌آوری واگذار شد
سالاری اضافه کرد: خانه والیبال شیراز هم بر این اساس واگذار شده است اما شرایط مزایده را طوری ترتیب داده ایم که مستأجر موظف است برای برگزاری مسابقات کشوری و استانی مکان در اختیار اداره کل ورزش و جوانان فارس قرار دهد؛ ضمن اینکه هر روز هم ۲ سانس به هیات اختصاص می‌یابد و با این طرح یک هفتم از زمان یک سال اجاره سالن‌ها در اختیار اداره است که آن هم مربوط به هیئت‌هاست. وی گفت: همچنین زمین‌های چمنی که در اختیار داریم بدون اینکه مسئولیت حقوقی یا حفظ و نگهداری آنها متوجه هیئت فوتبال شود به بخش خصوصی واگذار کردیم و بر اساس سانس‌هایی که هیئت نیاز دارد به آنها داده می‌شود.
نقش ورزش در مهار بحران کرونا
سالاری همچنین به نقش ورزش در مهار بحران کرونا اشاره کرد و بیان داشت: ورزش از دو جنبه می‌تواند به این بحران کمک کند؛ بالا بردن ایمنی بدن از طریق ورزش یکی از راهکار‌های اساسی برای مقابله با بحران کروناست؛ مردم در این شرایط ازنظر روحی دچار افسردگی شده اند، ورزش می‌تواند تولید نشاط و شادمانی در جامعه برای مقابله با کرونا بکند. معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان فارس ادامه داد: از ستاد کرونا انتظار داریم به ورزش نگاه متفاوت داشته باشد؛ زیرا اگر باشگاهی باز باشد با رعایت پروتکل‌ها برای قطع زنجیره ای این بیماری خطرناک با توجه به ایمنی بدن می‌تواند کمک کند از این رو باید نگاه‌ها به ورزش در مقایسه با دیگر صنف‌ها تغییر یابد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی