[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۸
  • دوره جدید

رونق اشتغال‌زایی با حمایت از صنایع فارس، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مشکلات و ظرفیت‌های خودروسازی استان فارس مورد بررسی و آسیب شناسی قرار گرفت. این مراسم صبح پنجشنبه 27 آذرماه با حضور مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، رئیس سازمان صمت فارس و نمایندگان مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
 افزایش تولید و اشتغال در صنایع فارس
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با تأکید بر ظرفیت‌های موجود در صنعت خودرو استان فارس گفت: از آنجایی که سهامدار اصلی این مجموعه هستیم، آمادگی خود را جهت حمایت از تولیدات اعلام می‌نماییم تا با ارائه جواز ظرفیت‌های جدید از سوی سازمان صمت فارس همکاری‌های لازم را انجام دهیم. فرشاد مقیمی در آیین بازید از شرکت «ایران خودرو فارس»، «صنایع الکترونیک»، واحدهای تولید قطعه و قالب سازی مرتبط با خودرو افزود: در راستای تولید دستگاه‌های جدید و به روز، آماده در اختیار گذاشتن ظرفیت‌های مرکز تحقیقات ایران خودرو برای تولید دستگاه‌های جدید و به روز در استان فارس هستیم. وی به توزیع عادلانه امکانات و توسعه زیرساخت‌ها در کشور اشاره و بیان کرد: ما هرچه را در توان داریم در جهت رشد تولید در استان فارس به کار خواهیم گرفت و با وجود همه مشکلات در صدد افزایش تولید و اشتغال در شرکت خودرو فارس هستیم. مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به رشد و توسعه تولیدات اشاره کرد و افزود: خوشبختانه میزان تولید دستگاه‌ها نسبت به سال گذسته افزایش داشته به طوری که این میزان در آذر ماه در مقایسه با ماه‌های مشابه در سال گذشته با رشد ۳۰ درصدی همراه شده و در نظر داریم که میزان تولید را از روزی ۲ هزار دستگاه به ۲ هزار و ۳۵۰ دستگاه برسانیم. مقیمی در ادامه اظهار داشت: در صدد هستیم که تولید ماهانه را به ۶۰ هزار دستگاه تولید افزایش دهیم و شاهد محصولات جدیدتری باشیم.وی در بخش دیگری از سخنانش به انعقاد تفاهم نامه میان شرکت ایران خودرو ایران و شرکت ایران خودرو فارس اشاره کرد و گفت: با انعقاد تفاهم نامه با ایران خودرو ایران، ضمانت خرید ۵ساله را از شرکت ایران خودرو فارس تضمین می‌کنیم؛ چراکه مهم ترین موضوع وضعیت بازار است.
 تولید سالانه ۲۰هزار پژو پارس در شیراز
در ادامه این بازدید رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با اشاره به توسعه و پیشرفت وضعیت تولید درشرکت ایران خودرو فارس گفت: تولید دستگاه‌های خودرو پژو پارس در این شرکت از نظر کمی و کیفی رشد چشمگیری داشته و میزان تولید سالانه به ۲۰ هزار دستگاه رسیده است. حمیدرضا ایزدی با تأکید بر حفظ و توسعه واحدهای موجود بخش صنعت فارس و با اشاره به نوسازی ماشین آلات خط تولید گفت: ایجاد سرمایه‌گذاری در صنایع مادر، حفظ واحدهای موجود و توسعه واحدهای صنعتی در بخش‌های مختلف از محوری‌ترین رویکردهای بخش صنعت استان است و کیفی سازی محصولات داخلی، توجه به نقدینگی، بازسازی و نوسازی ماشین ‌آلات خط تولید و رشد صادرات نیز به عنوان رویکردهای محوری صنعت فارس در دستور کار قرار دارد.
 وی با اشاره به میزان تولید و اشتغال‌زایی صنعت خودرو سازی فارس افزود: تولید روزانه شرکت ایران خودرو فارس ۸۵ دستگاه‌خودرو پژو پارس می‌باشد و اشتغال‌زایی ۲۰۰ نفر نیروی انسانی را فراهم نموده است. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس اظهار داست: در صورت فراهم شدن زیرساخت‌ها و امکانات لازم میزان تولید روزانه از ۸۵ به ۹۰ دستگاه خودرو خواهد رسید و در صورت دوشیفته شدن فعالیت‌ها میزان تولید به ۱۸۰ خودرو افزایش می‌یابد. ایزدی با اشاره به توسعه زیرساخت‌های صنعتی بیان کرد: همواره ارتقای کمی و کیفی محصولات و ظرفیت‌های تولیدی سایت ایران خودرو فارس، کیفی‌سازی و تنوع‌بخشی این شرکت بوده و با توجه به توسعه زیرساخت‌های صنعتی، ایجاد اشتغال پایدار، جهش تولید، گسترش فعالیت‌های اقتصادی و ایجاد صنایع پایین دستی را موجب می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی