[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۱
  • دوره جدید

گلری هندبال دل و جرئت شیر می‌خواهد ، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی- شیراز نوین
تیم هندبال نیروی زمینی شهید شاملی کازرون امسال نیز مانند سال گذشته مدعی جدی عنوان قهرمانیست و هفته گذشته توانست با پیروی در تمامی دیدارها، صدرنشینی گروه را حفظ کند. آنها خود را برای مرحله بعدی رقابت‌ها آماده می‌کنند.
یکی از مؤثرترین بازیکنان این تیم، علی رحیمی است. دروازه بانی که پسوند «کازرونی» را هم یدک می‌کشد، 28 ساله و اهل شهرستان کازرون است، اما سال‌های سال در نقاط مختلف ایران به صورت حرفه ای هندبال را دنبال کرده و عضو تیم ملی هم بوده و است. 
او در خصوص بازی‌هایی که در مرحله برگشت و در سالن پوریای ولی شهر صدرای شیراز برگزار شد گفت: بازی‌های خوب و نفس گیری داشتیم و بازیکنان حریف خیلی ما را خسته می‌کردند. اما در نهایت ما توانستیم با تجربه ای که داشتیم، رقبا را شکست داده و به بهترین شکل در صدر جدول بایستیم. ما امسال تیم آماده ای هستیم و می‌توانیم بالاخره به عنوان قهرمانی دست پیدا کنیم.
رحیمی در خصوص مشکلات و سختی‌های دروازه بانی هندبال چنین می‌گوید: همه می‌دانند دروازه بانی هندبال، چه کار سختی است. برخورد توپ سنگین هندبال با اعضای بدن گاهی مشکل ساز می‌شود و بینی من هم با همین برخوردها چندین بار شکسته است. دروازه بانی در این رشته دل و جرئت شیر می‌خواهد. خیلی‌ها می‌گویند گلری هندبال دیوانگیست ولی ما عاشق همین دیوانگی هستیم. 
این ملی پوش کازرونی درباره چگونگی ورودش به هندبال می‌گوید: از کلاس چهارم دبستان، ورزش را ابتدا با والیبال شروع کردم. پس از آن یکی از مربیان خوب آموزشگاه‌ها آقای مرتجز که مرا در مسابقات والیبال دیده بودند، از من دعوت کردند که به تمرینات هندبال بروم. تا دو سه سال در نقاط مختلف زمین بازی می‌کردم اما بعد علاقه زیادی به گلری پیدا کردم. رفته رفته کارم را جدی تر ادامه دادم و در مسابقات نوجوانان کشوری شرکت کردم و در دیدار نهایی به مصاف تیم فولاد مبارکه سپاهان رفتیم و در نهایت با یک گل اختلاف شکست خوریم و دوم شدیم. پس از آن به تیم ملی نوجوانان هم دعوت شدم و در رده جوانان کاپیتان تیم ملی بودم و به تیم ملی بزرگسالان هم دعوت شدم و در حال حاضر هم عضو تیم ملی هستم.
وی درباره سابقه خود در تیم‌های مختلف کشور گفت: سال 90 از تیم کازرون که منحل شد جدا شدم، سه سال ثامن الحجج مشهد بودم، یک سال منیزیم فردوس، یک سال مس کرمان، سپس گچساران، سال 97 سپاهان و حالا هم دو فصل است که در خدمت تیم شهید شاملی هستم.
او که فوق لیسانس تربیت بدنی از دانشگاه مرودشت است، می‌گوید شغل دیگری ندارد و فعلاً مشغول گذراندن خدمت سربازیست: من در حال حاضر سرباز هستم و در همین تیم نیروی زمینی، مشغول گذراندن دوران خدمتم هستم. جا دارد از همینجا از مسئولان نیروی زمینی ارتش تشکر کنم که تا جایی که ممکن است کار سربازان را به خوبی پیش می‌برند. 
رحیمی در پاسخ به این سؤال که نظرت درباره لژیونر شدن چیست، گفت: در حال حاضر نزدیک به ده نفر از بچه‌های هندبالیست کشور در لیگ‌های رومانی و فرانسه و آلمان مشغول بازی هستند. لژیونر شدن برای بچه‌ها راحت شده و راه برای رفتن باز شده است. من هم سعی می‌کنم بعد از سربازی، از این موقعیت استفاده کنم؛ چون هر کسی دوست دارد در ورزش تا جایی که ممکن است به اوج برسد و یکی از راه‌های به اوج رسیدن، همین لژیونر شدن است.
او درباره میزان دستمزدها در لیگ برتر هندبال گفت: درآمد ما خداراشکر نسبت به سال قبل بهتر شده، حدود 250 و 300 میلیون تومان به بچه‌ها می‌دهند. البته سقف قرارداد را می‌گویم؛ چون بازیکنان ملی پوش بیشتر می‌گیرند. اما سال گذشته خیلی قراردادها پایین بود.
رحیمی درباره مقدار تمرینات بازیکنان هندبال گفت: قبل از شروع مسابقات رسمی و در فصل بدنسازی، ساعات تمرین ما به روزی شش هفت ساعت هم می‌رسد، اما در حال حاضر که در کوران مسابقات هستیم، تمرینات کمتر شده و به دو ساعت کاهش یافته است.
علی رحیمی کازرونی دروازه بان ملی پوش تیم هندبال شهید شاملی کازرون در پایان صحبت هایش گفت: باید از آقای پاکدل ریاست فدراسیون تشکر کنم که در این مدتی که آمدند ریاست فدراسیون را پذیرفتند خیلی تلاش کردند و کاری کردند که هندبال دیده شود. امیدواریم با برنامه‌هایی که دارند تیم ملی را به جای خوبی برسانند. همینطور جا دارد از آقای غلامشاهی رئیس هیئت استان تشکر کنیم که میزبانی سخت را با کم و کاستی‌هایی که همیشه هست، به هر ترتیب با موفقیت پشت سر بگذارند. دست پدر و مادرم را هم می‌بوسم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی