[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

با حضور وزیر بهداشت سامانه رصد اطلاعات حوادث ترافیکی استان فارس رونمایی شد‌، روزنامه شیراز نوین

همزمان با سفر وزیر بهداشت به شیراز سامانه رصد اطلاعات حوادث ترافیکی استان فارس و تله کاردیولوژی و سیستم دیجیتال بی‌سیم چهار خدمت جدید در اورژانس فارس رونمایی شد. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس در ادامه سفر خود به شیراز از دو سامانه جدید اطلاعاتی همچنین کاردیولوژی و سیستم دیجیتال بی‌سیم در این مرکز رونمایی کرد. سامانه رصد اطلاعات حوادث ترافیکی استان فارس دیگر پروژه افتتاحی دیروز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سامانه رصد اطلاعات حوادث ترافیکی استان فارس است. با توجه به اهمیت موضوع حوادث ترافیکی در سلامت مردم و در پی بررسی علت‌های بروز این حوادث، سیاست‌گذاری برای کاهش سوانح ترافیکی و نیاز دانشگاه به دسترسی به اطلاعات مفید موجود در واحدهای زیر مجموعه، این سامانه به کمک سامانه سپاس (پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان)، اطلاعات مصدومان حوادث ترافیکی  بیمارستان‌های دانشگاهی (دولتی) استان فارس را به صورت متمرکز در اختیار مدیران قرار می‌دهد.
سیستم کاردیولوژی نیز خدمت دیگری بود که دیروز با حضور وزیر بهداشت در مرکز اورژانس فارس رونمایی شد. به کمک این اقدام، تکنسین‌های حاضر در آمبولانس نوار قلب بیمار را در مسیر به پزشک حاضر در بیمارستان ارسال می‌کنند.
 به کمک این خدمت پزشک برای خدمت‌رسانی هرچه سریع‌تر در بیمارستان به محض ورود بیمار تصمیم‌گیری می‌کند. هم اکنون در تعدادی از آمبولانس‌های شیراز راه‌اندازی شده و به تدریج به دیگر آمبولانس‌ها تسری می‌یابد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی