[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

بی‌توجهی به ورزشکاران پیوندی و بیماران خاص، درمان‌گریزی جامعه است، روزنامه شیراز نوین

کرونا اهمیت پوست اندازی ایدئولوژی ورزش جهان را دوچندان کرده است.
به گزارش روابط عمومی هیئت ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای استان فارس، احمدرضا بلاغی با نگاهی به برنامه‌های صورت گرفته در هیئت ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای استان در سال 1398، به کسب بیست و پنج مدال توسط ملی پوشان هم استانی در رقابت‌های قهرمانی پیوند اعضای جهان به میزبانی کشور انگلیس و کسب بیش از سی عنوان قهرمانی در رقابت‌های مختلف کشوری و همچنین برگزاری بیش از بیست برنامه همگانی و کارگاه‌های آموزشی اشاره کرد و و کسب جایگاه دوم در بین تمامی هیئت‌های کشور را حاصل یک تلاش تیمی خانواده ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای استان دانست.
وی سپس به موضوع سلامت و ارتباط مستقیم آن با فعالیت‌های ورزشی و بدنی افراد تحت پوشش این مجموعه اشاره کرد و سیاست‌ها و برنامه‌های مجموعه استان را نیز بر همین اساس معرفی کرد و ارتقای کیفیت زندگی و امید و افزایش سن را نتیجه اقدامات این مجموعه دانست که باید به آن توجه کرد. به عنوان مثال حدود پانزده سال پیش میانگین امید به زندگی در بیماران تالاسمی تقریباً 25 سال بود اما این عدد اکنون به 55 سال رسیده که بسیار چشمگیر و حائز اهمیت است. در اینجا باید به این مسئله مهم اشاره کرد که یافته‌های علمی نشان می‌دهد پس از ورزش کردن مستمر و منظم، مقدار دوز دارو را در افراد بیمار می‌توان کاهش داد که نتیجه قابل توجهی است.
دبیر هیئت ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای استان در ادامه به تأثیرات معجزه آسای درمانی ورزش بر بیماران خاص و پیوندی در ابعاد جسمی و روحی اشاره کرد و هزینه‌های سرسام آور درمان و داروی بیماران عضو این هیئت و بی توجهی و کمبود حامیان مالی را از اصلی ترین مشکلات پیش روی مسیر سلامت این مجموعه دانست و ضمن اشاره به برگزاری برنامه‌های مختلف به صورت رایگان و درآمدزا نبودن فعالیت‌های هیئت، اهمیت حضور خیرین جهت تأمین منابع مالی در راستای ارائه خدمات باکیفیت تر به این مجموعه را پراهمیت برشمرد و لازمه به منصه ظهور رساندن شعار ورزش برای همه در سطح مطلوب تر را همراهی و پشتیبانی سازمان‌های مختلف همچون شهرداری‌ها و خیرین دانست.
احمدرضا بلاغی در ادامه ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت ورزش برای آحاد جامعه، با بیان مشکلات پیش آمده در بیش از ده ماه اخیر جامعه به دلیل بیماری منحوس کرونا و ایجاد محدودیت‌های ارتباطی و فعالیتی و نیاز امروز جامعه به طراوت و نشاط، تغییر قدرتمندتر و توجه بیش از پیش تمامی هیئت‌های ورزشی به امر فعالیت‌های همگانی را ضروری دانست.
بلاغی ضمن اشاره به اهمیت آموزش روش‌های تمرینی نوین متناسب با مشکلات دوران بیماری کووید 19 در قالب پروتکل‌های بهداشتی، توجه به امر برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های منظم به صورت مجازی را به عنوان یکی از بهترین راهکارهای ادامه فعالیت‌های ورزشی در شرایط خاص این روزهای جامعه دانست.
وی در ادامه، با اشاره به آمار بیمه شدگان بیمه ورزشی امسال نسبت به سال گذشته، به کاهش چشمگیر جامعه آماری ورزش استان اشاره کرد و نیاز ادامه حیات فعالیت‌های ورزشی استان را پوست اندازی ایدئولوژی جامعه ورزش عنوان نمود و تزریق تندرستی، نشاط و شادابی در جامعه در این شرایط پرفشار روحی و محدودیت‌های اساسی را توجه همه جانبه به ورزش همگانی دانست.
احمدرضا بلاغی در ادامه به برنامه‌های پیش روی این هیئت اشاره کرد و فعال شدن بیش از پیش هیئت‌های شهرستان‌ها، انجمن‌ها و کمیته‌های زیرمجموعه هیئت در راستای خدمت رسانی بهتر به جامعه بزرگ ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا جهت ارتقای فعالیت‌های همگانی و همچنین کشف استعدادهای نهفته در این مناطق و پرورش مربیان و داوران متخصص را از مهمترین برنامه‌های پیش روی مجموعه هیئت استان برشمرد.
وی در انتها، به پتانسیل بالای استان فارس جهت حضور در اردوهای تیم ملی و اعزام آنها به رقابت‌های بین المللی و جهانی اشاره کرد و پیگیری امورات وفعالیت‌های آمادگی افراد مستعد کسب سهمیه‌های مختلف بیماران خاص و پیوندی جهت اعزام به رقابت‌های کشوری و جهانی پس از ایجاد شرایط ایمن در جامعه و تضمین سلامتی ورزشکاران مجموعه را از مهم‌ترین موارد قابل ذکر دانست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی