[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

شتاب‌دهنده‌ها در خدمت کارآفرینان، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیرعامل شرکت ایده گستران ثمین پارس گفت: پرستاران در زمره فداکارترین، سخت کوش ترین و خدمتگزارترین اقشار جامعه قرار می‌گیرند و تجلیل از مقام والای آنان وظیفه همه ماست.
مهندس سروش نجات با اشاره به همزمانی شب یلدا و روز پرستار، این اتفاق را رویدادی مبارک برشمرد و اظهار داشت: متأسفانه در سال‌های گذشته زحمات ایثارگرانه این اقشار جان بر کف آنچنان که شایسته است، دیده نشده و بسیاری از ما به رسالت شریف پرستاری به عنوان شغلی معمولی می‌نگریستیم. اما گسترش بیماری کرونا سبب شده به دشواری‌های جانکاهی که پرستاران و اهالی گرانقدر کادر درمان با آن روبه‌رو هستند بیشتر واقف شویم. وی با اشاره به اینکه فوتی‌های کادر درمان در زمره شهدا قرار گرفته و جایگاه مقدس و بسیار ارزشمندی دارند، اظهار داشت: شرکت ایده گستران ثمین پارس وظیفه خود می‌داند تا نسبت به مقام شامخ کادر درمان ادای دین کرده و در روز پرستار میزبان جمعی از آنها باشد و مراتب قدردانی خود را به زحمات آنان ابراز کند.
مدیرعامل شرکت ایده گستران ثمین پارس در بخش دیگری از گفت‌وگو با شیرازنوین درباره فعالیت‌های این شرکت اظهار داشت: شرکت ایده گستران ثمین پارس در زمره شرکت‌های شرکت شتاب دهنده ای قرار می‌گیرد که رسالت کارآفرینی و راه اندازی و بهبود کسب و کار را برای خود تعریف کرده است.
مهندس نجات با بیان اینکه شرکت ایده گستران در زمینه ارائه پیشنهادات مؤثر برای راه اندازی مشاغل می‌تواند به اقشار مختلف مردم خدمت‌رسانی کند بیان داشت: نگاه ما در عرصه کارآفرینی سرمایه محوری نیست. بلکه با توجه به علاقه و استعداد و انگیزه متقاضیان بسته‌های پیشنهادی خود را با توجه به نیاز‌ها و شناختی که از بازارهای هدف کسب کرده ایم، ارائه می‌دهیم. این فعال بخش خصوصی در ادامه افزود: در شرکت ایده گستران ثمین پارس از آغاز راه در کنار متقاضیان خواهیم بود و از صفر تا صد ماجرا پیشنهاداتی را برای رونق کسب و کار ارائه می‌کنیم. باید به این نکته اشاره کرد که مبنای راه اندازی اشتغال برای ما سرمایه و آورده متقاضیان نیست. بلکه در مواردی که شاهد انگیزه و پشتکار در مراجعه کنندگان باشیم، این شرکت منابع مالی لازم برای اشتغال آفرینی را تأمین می‌کند.
مدیرعامل شرکت ایده گستران ثمین پارس به فعالیت‌های تخصصی و تجربی این مجموعه در زمینه فروش و بازاریابی به سبک‌های نوین اشاره کرد و افزود: بسیاری از تولیدکنندگان محصولاتی در اختیار دارند که به دلیل عدم تخصص در زمینه فروش و بازاریابی نتوانسته اند به منافع مالی دست یافته و حاصل زحمات و استعدادهای آنها با شکست روبه‌رو شده است. به همین دلیل در شرکت ایده گستران ثمین پارس تلاش داریم تا با ارائه راهکارهای مؤثر برای فروش، از تولیدکنندگان ایرانی حمایت کنیم.
مهندس نجات درباره گستردگی این شرکت در سطح کشور گفت: علاوه بر شیراز، چند سالی است که فعالیت شرکت ایده گستران ثمین پارس در شهر چابهار به صورت رسمی آغاز شده و در شهرستان‌های فارس از جمله داراب، جهرم و کازرون نمایندگی‌های این شرکت در دست تأسیس است. البته در کلان‌شهر شیراز هم این شرکت دارای دو شعبه است. این فعال صنعت کسب و کار خبر از حمایت از بخش اشتغال‌زایی با ارائه پیشنهادات مؤثر داد و افزود: رسالت شرکت ایده گستران ثمین پارس بر مبنای تسهیل در اشتغال از صفر تا صد تعریف شده است. در نظر داشته باشیم که سرمایه گذاری‌های کورکورانه و بدون پشتوانه علمی قطعاً به شکست می‌انجامد و هر فعال بخش خصوصی نیازمند تیمی توانمند در زمینه فروش، بازاریابی، شناسایی نیازهای آتی بازار و مواردی از این قبیل است. مدیرعامل شرکت ایده گستران ثمین پارس با طرح این پرسش که چرا برخی از کسب و کارها با شکست مواجه می‌شوند، این گونه پاسخ داد: با مشورت و تحقیق متوجه شدیم حلقه‌های گمشده ای در چرخه کسب و کار وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به عدم برنامه ریزی و گاهی سردرگمی بخشی از کارآفرینان اشاره کرد. در شرکت ایده گستران ثمین پارس مهم‌ترین اصل برای سرمایه گذاری استفاده از افراد باانگیزه و مستعدی است که برای آینده خود نقشه راه داشته باشند. توانایی نیرو انسانی بیش از همه چیز اهمیت دارد.
مهندس نجات در ادامه گفت‌وگو با شیرازنوین به موفقیت‌های این مجموعه در عرصه‌های مختلف اشاره کرد و افزود: ما در زمینه تولید محتوا و راه اندازی استارت‌آپ‌ها به موفقیت‌های خوبی دست یافته ایم. برای مثال نقشه راهی برای موفقیت برای افرادی که در حوزه فیلم سازی و گوهر تراشی فعالیت داشته اند قرار داده ایم تا زمینه ای فراهم شود که از استعدادهای خود به نحو مؤثری بهره برداری کنند. وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به توانمندی‌هایی اشاره کرد که جامعه مدیران باید به آنها تسلط کافی داشته باشند و اظهار داشت: هر فرد در طول زندگی خود باید به سه مهارت فردی، فنی و مدیریتی اشراف نسبی داشته باشد. مهارت‌های فردی مانند برقراری ارتباط اصول فنون و مذاکره، خواندن و نوشتن، تسلط بر شبکه‌های اجتماعی و... است. مهارت‌های فنی نیز به مشاغلی اطلاق می‌شود که اقشار مختلف جامعه در آن متخصص هستند. اما مهارت مدیریتی شامل چند بخش است. هر فرد بنا بر جایگاه حرفه‌ای‌اش باید تسلط و بینش عمیق تری بر اصول مدیریتی داشته و با ارائه راهکارهای مؤثر مجموعه تحت فرمان خود را به پیش برد. شاید در کسب و کارهای کوچک نظیر مدیریت یک مغازه خواربارفروشی تسلط ده درصدی به اصول مدیریتی راهگشا باشد اما در رهبری پروژه‌ها شرایط به گونه دیگری است.
مدیرعامل شرکت ایده گستران ثمین پارس در ادامه خاطرنشان کرد: سه حالت مختلف برای راه اندازی کسب و کار وجود دارد که درصد موفقیت را مشخص می‌کند. فردی که سواد آکادمیک دارد اما از تجربه کارنامه تحربی برخوردار نیست درصد موفقیتش کم است. چون در بازار نبوده و با شرایط آن آشنا نیست. اما در سوی مقابل فرد با تجربه ای که سواد آکادمیک ندارد درصد موفقیتش بیشتر است. چون در بازار تجارب زیادی گرفته است. با این حال روند پیشرفت این فرد در یک جایی متوقف خواهد شد. بنابراین بهترین حالت این است که فرد سواد و تجربه را در کنار یکدیگر داشته باشد. سواد آکادمیک اکتسابی ست و تجربه هم در بازار کسب می‌شود. 
وی رکن اصلی موفقیت را آموزش پذیری ارزیابی کرد و افزود: فردی که در اینجا قصد یادگیری دارد باید آموزش پذیر بوده و قابلیت تغییر داشته باشد؛ تفاوت افراد موفق هم در همین است. مهندس نجات با رسم افق‌های فعالیتی شرکت ایده گستران ثمین پارس گفت: هیچ علاقه ای به واسطه گری و فعالیت در بخش خرید ارز و سوداگری در بخش مسکن نداریم. با رویکردی اشتغال محور در تلاش هستیم اولین کارخانه تولید عطر و ادکلن را راه اندازی کنیم که پروژه بسیار بزرگی است و به طور مستقیم ۳۵ نفر و غیرمستقیم تعداد بسیار بالایی را مشغول به کار خواهد کرد. 
این فعال بخش خصوصی در زمینه استارت‌آپ‌ها در ادامه گفت‌وگو با شیرازنوین گفت: محصولات لوکس در اولویت همه مردم نیست. با این حال باید محصولاتی را تولید کنیم که جاذبه صادراتی هم داشته باشند. برای موقیت در این عرصه نیازمند نگرشی نوین در زمینه بسته بندی هستیم. به همین دلیل برای حمایت از صنایع دستی از جعبه‌های خاتم کاری استفاده می‌کنیم که بسیار ماندگارتر است و می‌توانیم با توسل به فرهنگ و هنر ایرانی نقص و کمبود صنابع بسته بندی ایران را تا حدود زیادی جبران کنیم. کشور ما ایران سرشار از منابع متنوعی است که به دلیل ضعف در بسته بندی از منافع آن برخوردار نمی‌شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی