[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

ادامه پدافند در خط مقدم کرونا، روزنامه شیراز نوین

از ابتدای شیوع اپیدمی کروناویروس در فارس تا کنون، قریب به ۱۵۹هزار هم استانی به این بیماری دچار شده اند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، معاون درمان دانشگاه ضمن تبریک ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار، آخرین وضعیت کروناویروس فارس را در در استودیو سلامت دانشگاه اعلام کرد.
دکتر «علی اکبری» با اشاره به افزایش موارد نمونه گیری به ۵۳۷هزار و ۲۴۱ مورد از ابتدای شیوع تا دیروز، سی ام آذر، گفت: در طی ۱۰ ماه شیوع این بیماری، ۱۵۸ هزار و ۸۰۰ بیمار مثبت قطعی در استان شناسایی شده است.
او همچنین با ابراز تأسف از جان باختن ۱۱ هم استانی مبتلا به کروناویروس طی روز گذشته تاکنون، افزود: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو هزار و ۹۲۰ هم استانی را در اثر کووید ۱۹ از دست داده ایم.
دکتر اکبری مجموع بیماران مثبت قطعی یا مشکوک و دارای علائم کروناویروس که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز ۷۶۹نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۱۹۳ نفر به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
معاون درمان دانشگاه مجموع بهبودیافتگان این بیماری را نیز از ابتدای شیوع، ۱۵۳هزار و ۲۰۶ نفر عنوان کرد.
او در ادامه این گزارش با اشاره به فرا رسیدن شب یلدا، از عموم مردم استان خواست تا ضمن پیوستن به پویش مردمی «یلدای مجازی؛ یلدای ماندگار»، آیین‌های امشب را به صورت مجازی برگزار کرده و از دورهمی‌های خانوادگی پرهیز کنند.
دکتر اکبری بیش از نیمی از موارد انتقال این بیماری را به دلیل دورهمی‌های خانوادگی برشمرد و ابراز امیدواری کرد با پایبندی یکایک ما به پروتکل‌های بهداشتی پیشگیرانه، چرخه‌های انتقال این بیماری قطع شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی