[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۵
  • دوره جدید

افزایش چشمگیر حیات وحش در کوه «هوا»، روزنامه شیراز نوین

ایجاد شرایط زیستی مناسب برای جمعیت کل و بز و قوچ و میش در منطقه شکار ممنوع کوه «هوا» در جنوب فارس موجب افزایش چشمگیر گونه‌های زیستمند در این پهنه طبیعی شده است؛ به طوری که طی سرشماری روزهای گذشته یک هزار و ۵۰۳ گونه زیستمند در این پهنه سرشماری شده است.
 به گزارش ایرنا، بر اساس آمارهای موجود در سرشماری سال گذشته حدود ۸۰۹ گونه زیستمند از کل و بز و قوچ میش لارستان در کوه هوا شناسایی و سرشماری شده بود افزایش کمتر از دو برابری این گونه‌ها بیانگر شرایط زیستی مناسب برای حیات وحش و موجودات زیستمند در کوه هواست.
منطقه شکارممنوع کوه هوا و تنگ ‌خور با وسعت ۱۲۹ هزار و ۶۵۸ هکتار در جنوب استان فارس و در حوزه سه شهرستان لامرد، خنج و گراش واقع شده‌ و یکی از ۲۰ منطقه شکارممنوع محیط زیست استان فارس به‌شمار می‌رود.
 سرشماری گونه‌های شاخص منطقه کوه هوا با حضور مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس و ۴۶ نفر از اعضای انجمن پایشگران زمین و زندگی علامرودشت انجام شده است. محمد علی سلمان پور، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لامرد روز یکشنبه اعلام کرد: ۱۵۰۳ رأس مجموع حیات وحش سرشماری شده شامل تعداد ۷۲۰ رأس قوچ و میش لارستان و تعداد ۷۸۳ رأس کل و بز در این منطقه بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی