[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

بودجه بوی نفت می‌دهد، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه 1400 تأمین کننده نیازهای اصلی و اساسی مردم نیست و احتمال دارد در کمیسیون تلفیق رأی نیاورد.
ابراهیم عزیزی در همین رابطه اظهار داشت: بودجه 1400 تأمین کننده نیازهای اصلی و اساسی مردم نیست و دارای چند اشکال بزرگ است.
او در تشریح اشکالات بودجه 1400نیز گفت: ایراد نخست بودجه این است که تکیه قابل توجهی به نفت دارد؛ در حالی که قرار بود در برنامه ششم توسعه تکیه به نفت در بودجه سالانه به حداقل برسد.
رئیس مجمع نمایندگان فارس اضافه کرد: دولت در بودجه سال آینده فروش روزانه 2میلیون و 300هزار بشکه نفت در روز را پیش بینی کرده که با این حساب بیش از 300هزار میلیارد کسری بودجه خواهیم داشت.
عزیزی افزود: این بودجه تورم زاست و نمی‌تواند منطبق بر نیازهای واقعی کشور باشد؛ چراکه متأسفانه فاقد یک نگاه هوشمندانه به سایر منابع درآمدی است و فراتر مالیاتی در آن بسیار دیده می‌شود.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس خاطرنشان کرد: در بودجه 1400 تکیه بر منابع پایدار صورت نگرفته و بررسی همه جانبه آن نشان می‌دهد بودجه ای که بتواند در شرایط تحریم جهت رفع نیازهای اقتصادی و معیشتی مردم مؤثر واقع شود، نیست.
او همچنین گفت: بخش قابل ملاحظه ای از بودجه نیز بر فروش اموال و دارایی‌های دولت پیش بینی شده که احتمال تحقق نیافتن آن وجود دارد و وقتی منابع و مصارف را کنار هم می‌گذاریم، همخوانی نداشته و نشان می‌دهد عملیاتی برنامه ریزی نشده است.
عزیزی افزود: به همین دلایل احتمال می‌دهیم که لایحه بودجه دولت نتواند همه اهداف را در سال 1400محقق کند؛ لذا باید در مجلس به آن یک نگاه جامع شود. عضو کمیسیون تلفیق مجلس با بیان اینکه بودجه پیشنهادی دولت احتمال دارد در کمیسیون تلفیق رأی نیاورد، بیان کرد: با این حال در تلاش هستیم تا دولت را متقاعد کنیم یک بودجه جامع تر، کامل تر و واقعی تر ارائه دهد تا در این مدت باقی مانده با همکاری مجلس مشکلات را به حداقل برسانیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی