[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۳
  • دوره جدید

گاز بهای مشترکان کم‌مصرف رایگان می‌شود، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس اعلام کرد که بهای گاز برای مشترکان کم مصرف، براساس سیاست‌های تشویقی دولت، رایگان خواهد بود.
محمود رضایی با اشاره به مصوبه هیئت وزیران در مورد اعمال سیاست‌های تشویقی و تنبیهی در خصوص تعیین نرخ گازبها و در راستای اصلاح الگوی مصرف گاز مشترکین، گفت: بر اساس این مصوبه مشترکان گاز طبیعی بخش خانگی که مصرف گاز آنها در دوره زمانی شانزدهم آبان ماه تا پانزدهم اسفندماه هر سال، نسبت به دوره مشابه سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ در میانگین دمای یکسان طول دوره صورت حساب، بیش از ۱۰ درصد کاهش یابد، مشمول تخفیف پاداش صرفه جویی، معادل ۱۵ درصد گازبهای صورت حساب دوره خواهند شد. به گزارش دریافتی ایسنا، رضایی گفت: برای ساختمان‌هایی که تنها در سال ۱۳۹۸ دارای سابقه مصرف گاز طبیعی باشند، مبنای مقایسه، همان یک سال خواهد بود. 
معاون عمرانی استانداری فارس با اشاره به اینکه این مصوبه با هدف مدیریت تقاضا و بازدارندگی مصارف غیرضروری بخش خانگی است گفت: در صورتی که مصرف گاز مشترکان یاد شده در بازه زمانی مذکور در بخش اول نسبت به میانگین مصرف آنها در دوره مشابه در سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ در میانگین یکسان طول دوره صورت حساب، بیش از ۱۵ درصد افزایش یابد، تمام مصرف مشترک مشمول افزایش ۱۵ درصدی خواهد شد. رضایی ادامه داد: همچنین در صورتی که مصرف گاز ساختمان‌های اداری دستگاه‌های اجرایی در بازه زمانی مذکور، از ۸۰ درصد میانگین مصرف آنها در دوره مشابه در سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ در میانگین دمای یکسان طول دوره صورت حساب بیشتر شود، کل مصرف مشترک مشمول افزایش ۵۰ درصدی خواهد شد. 
رضایی گفت: منابع حاصل از اجرای این تصویب نامه با رعایت قوانین و مقررات مربوط صرفاً برای مدیرت تقاضا، کاهش هدررفت، بهینه سازی مصرف گاز و توسعه گازرسانی هزینه می‌شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی