[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

وزیر خارجه انگلیس: ایران اقدامات اخیر اعلام‌شده در برنامه هسته‌ای‌اش را انجام ندهد، روزنامه شیراز نوین

در حالی که ایران پس از خروج آمریکا از برجام و همچنین تعلل کشورهای اروپایی در انجام تعهدات برجامی شان اقدام به کاهش تعهدات برجامی اش کرد، وزیر امور خارجه انگلیس پس از نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو توافق هسته ای از ایران خواست از اقدامات اخیر اعلام شده در برنامه هسته ای اش صرف نظر کند.
به گزارش ایسنا، دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس پس از نشست مجازی دیروز وزرای امور خارجه کشورهای عضو توافق هسته ای [برجام] در صفحه توییترش نوشت: امروز با اعضای برجام دیدار کرده و کاملاً به وضوح گفتم که ایران نباید توسعه‌های اخیر اعلام شده در برنامه هسته ای اش را انجام دهد. انجام دادن این کار فرصت‌های پیشرفتی را که امیدواریم در سال ۲۰۲۱ شاهدش باشیم تضعیف می‌کند. 
درخواست زیاده خواهانه راب درباره گسترش فعالیت ایران در برنامه هسته ای اش در پی این انجام می‌شود که ایران یک سال پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای و تحریم‌هایی که بر کشورمان اعمال کرد، همچنین با وجود تعلل کشورهای اروپایی عضو برجام در عمل به تعهداتشان نسبت به ارائه راهکارهایی برای کاهش تأثیر تحریم‌ها و عادی سازی روابط تجاری با ایران، اعلام کرد که در پنج گام معین تعهدات داوطلبانه اش در توافق هسته ای را کاهش می‌دهد.
 اما مقامات ایران گفته اند، به محض عملی شدن تعهدات کشورهای عضو برجام، این اقدامات انجام شده به حالت قبل باز خواهند گشت. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی