[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

تأمین ۱۰۰ درصدی نهاده‌های دامی؛ مشکل توزیع حل شد، روزنامه شیراز نوین

دبیر ستاد تنظیم بازار اعلام کرد که مشکلات توزیع نهاده‌های دامی حل شده و در حال حاضر ۱۰۰ درصد نهاده‌های دامی تأمین شده و تولیدکنندگان می‌توانند محصولات خود را به قیمت مصوب عرضه کنند.
به گزارش ایسنا، عباس قبادی در نشست کارگروه تنظیم بازار روند تغییر قیمت کالاهای اساسی را با ثبات توصیف کرد و گفت: گزارش بانک مرکزی از وضعیت تخصیص ارز نیمایی نیز حاکی از آن است که سقف تخصیص ارز به کمتر از یک ماه رسیده که تحول خوبی در سیستم بانکی است.
وی همچنین با بیان اینکه روند ترخیص کالا از گمرک‌ها عادی شده است، اظهار کرد: خروجی کالا در بنادر زودتر به مقاصد حمل می‌شود و در نتیجه در هفته‌های گذشته ثبات نسبی بر بازار حاکم بود. همچنین گزارش‌ها حاکی از ثبات نسبی در عرضه و تقاضای محصولات پتروشیمی است.
این مقام مسئول در ادامه با اشاره به مشکلات تأمین ارز واردات برای محصولاتی از جمله کره، تصریح کرد: واردات کره از ۵۰ هزار تن به ۵ تن و واردات گوشت قرمز از بیش از ۸۰۰ هزار تن به کمتر از ۱۰۰ هزار تن در سال رسیده است که نشان از رشد تولید در کشور دارد.
قبادی همچنین با بیان اینکه در هفته‌های اخیرمشکلاتی در بخش تولید و عرضه تخم مرغ ایجاد شده بود، گفت: برای افزایش تولید جوجه یک‌روزه، اختلافات برطرف شده و تصمیمات نهایی درباره عدد تولید گرفته شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی