[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۶
  • دوره جدید

۶۷۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های فارس بستری هستند ، روزنامه شیراز نوین


 محمد شبیری- گروه خبر 
بر اساس آخرین گزارش‌های مربوط به کروناویروس در استان فارس، ۶۷۵ بیمار کووید۱۹ در بیمارستان‌های فارس بستری هستند.
 معاون بهداشت دانشگاه با اعلام آمار مربوط به کروناویروس، از افزایش آمار نمونه گیری‌های مربوط به شناسایی این بیماری به بیش از ۵۳۸ هزار مورد از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ در استان فارس خبر داد.
دکتر «عبدالرسول همتی» بیماران شناسایی شده از ابتدای شیوع تاکنون را ۱۵۹ هزار و ۸۲ مورد برشمرد و اضافه کرد: از این تعداد تاکنون ۱۵۳ هزار و ۵۳۶ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص یا از قرنطینه خانگی خارج شده اند.
او در ادامه با اشاره به بستری ۶۷۵ بیمار مشکوک یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان‌های استان در حال حاضر، گفت: از این تعداد ۱۸۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU تحت مراقبت‌های ویژه درمانی قرار دارند. معاون بهداشت دانشگاه همچنین با ابراز تأسف از جان باختن ۱۲ هم استانی دیگر در اثر ابتلا به این بیماری طی روز یکشنبه تا دوشنبه، افزود: با افزوده شدن این افراد، مجموع جان باختگان این بیماری در استان فارس به دو هزار و ۹۳۲ نفر از ابتدای شیوع ویروس کرونا رسیده است.
دکتر همتی در ادامه از طرف دانشگاه علوم پزشکی شیراز از تمام کسانی که دعوت مجموعه سلامت را قبول کردند و شب یلدا را به صورت مجازی برگزار کردند و در خانه ماندند و شادی‌های خود را به این صورت با هم تقسیم کرده اند تقدیر کرد و گفت: بی شک همکاری و همیاری مردم می‌تواند به مدافعان سلامت کمک کند تا به شکل بهتری بیماری کووید۱۹ را مهار کنند.
او اضافه کرد: وضعیتی که الان در استان فارس داریم، گرچه با تلاش مسئولان و کارکنان بهداشتی و درمانی و همراهی و همکاری مردم وضعیت خوبی است، اما این وضعیت شکننده و ناپایدار است و امیدواریم با همکاری و همیاری مردم استان و رعایت اصول بهداشتی بتوانیم به وضعیت پایدارتری برسیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی